İnkumu'nda 470 can kurtarıldı

GÜNCEL 27 Eylül 2016 16:32
Videoyu Aç İnkumu'nda 470 can kurtarıldı
A
a

Bartın Belediyesi tarafından İnkumu Tatil Beldesi’nde oluşturulan 9 kişilik Can Kurtaran Ekibi tarafından yaz boyunca 470 kişi boğulma tehlikesi yaşadığı sırada kurtarıldı.

10.00 ile 20.00 saatleri arasında haftanın 7 günü görev alarak tatilcilerin can güvenliğini sağladı. Çalışmalarda 9 personel görev alırken, 2 Zodyak ve 1 Jet ski kullanıldı.

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Can Kurtaran ekibi, yaz boyunca gözünü kırmadan İnkumu Tatil Beldesi’nde denize giren vatandaşların can güvenliklerini sağladı. Yaz ayı boyunca 470 vatandaşın hayatını kurtaran ekip, titizlikle çalışarak can kayıplarının yaşanmasını önledi. Belediye Başkanı Cemal Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımızın can güvenliğini, yaptığımız her işte öncelikli olarak önceliğimiz olarak görüyoruz. Bu herkesin olduğu gibi bizlerin de üzerinde titizlikle durması gereken bir durumdur. İtfaiye Müdürlüğü’müz bünyesinde oluşturduğumuz Can Kurtaran Ekibimizin, Bartın’ımızın incisi olan İnkumu Tatil Beldemizdeki görevi 26 Eylül itibariyle sona erdi. Ekibimiz, yaz boyunca gösterdikleri özverili çalışma sayesinde 470 vatandaşımızı boğulmaktan kurtardı. Çalışmalara toplam 210 bin lira harcandı. Vatandaşlarımızın can güvenliği için çalışmalarımızı her sezon titizlikle sürdüreceğiz. Ekibimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.         

1000
icon
derbent-almanya 27 Eylül 2016 18:50

yollar ziftli asfalt yok her taraf toz duman plaj temiz degil .. cöp kokusu veya cöp yakmak gibi 2016 yilina yakismiyor turistik bölge böyle olmamali .. yol banketleri yürüme yollari malesef sifir araba park edecek yer yok ... halbuki imkumuna 2 sag ve 2 sol tarafa park evi yapilmasi lazim inkumu 2-3 aylik turistik yer degil turistik yer 12 ay calismak zorunda .... amasra haricinde bartin nin neresi turistik ?????

0 0 Cevap Yaz
Ramazan rkgedik

Bu yıl olduğu gibi �nkumu çok berbat ne yazık ki belediye başkanlarımız bu konuda çok zayıf işin aslına bakarsak.. reklam kampanyalarda.. işlere geldikleri zaman millete kandırmaktan başka yok inkumunda bayramda her bayramlarda Gördüğün gibi Park alanı zayıf tunel projesi O da piyasada yok Seçim yakınlarında geldiklerinde başlarlar millete yine aynı şekilde göz boyama siyasi dönerler ilk önce açılış dışardan Ankaradan.. bakan gelir hoş geldi Safa gelir diye laf atar sonra bizim Bartın milletvekillerine ve belediyelerimiz buyrun Siz Ben kapıyı açtım bundan sonraki size ait.. Ondan sonra.. anladın Önüne reklam proje Ama icraat yok milleti oy gelene kadar.. al satarım bal satarım �slam olmuş ben satarım.. Bartın bu lafı yer yutar yine aynı şey.. sonra Irmak projesi çıkaracaklar sonra Kolyoz baraj.. açılışına daha çok kandıralajagiz..

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!