İnşaatına başlandı!

GÜNCEL 27 Ekim 2017 15:45
Videoyu Aç İnşaatına başlandı!
A
a

Bartın yeni bir yatırıma daha kavuşuyor...

MİLLETVEKİLİ TUNÇ 2500 KİŞİLİK  YURT İNŞAATI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, beraberindeki, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Belediye Meclisi Üyesi İlker Camcı ile birlikte, Bartın Merkez Tuzcular’da inşaat çalışmaları başlayan 2500 kişilik Kız Yurdu inşaat çalışmalarını inceleyerek inşaatta çalışan işçilerle selamlaştı, kolaylıklar diledi.

Bartın'ı Üniversite kenti yapıyoruz

Milletvekili Tunç, Bartın ilimizde de eğitim alanında kısa süre içerisinde önemli başarılar elde ettiklerini belirterek, "Bartın Üniversitesinin kurulması ile birlikte halkımızın en önemli beklentisi gerçekleşerek ilimiz Üniversiteye kavuştu. Üniversitemiz 16.000  öğrenciye ulaşmıştır. Üniversitemizin 1200 dönümlük yeni yerleşke alanında fakülte binaları hızla yükselmektedir. Üniversitemizde fakülte sayısı 7'ye yükseltilmiş, Ulus ve Kurucaşile ilçelerimizde yüksekokul programları açılmış, Amasra ilçemizde de yer tahsisi çalışmalarımız devam etmektedir.

Bartın’da üniversite öğrencilerinin barınma problemini çözüyoruz.

Milletvekili Tunç, Bartın'da 2010 yılında 500 yatak kapasiteli, 2014 yılında 916 yatak kapasiteli, geçen yılda 292 yatak kapasiteli yeni hizmete giren yurtlarla birlikte, kapasite 2.329'ya yükseldi, Bu yıl ise bu kapasite daha da artacak, Yazıcılar Kampüsünde Kredi Yurtlar Kurumuna tahsis edilen 50 dönüm alan üzerinde 1000 öğrenci kapasiteli yurdun inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
TUZCULAR MEVKİİNE 2500 KİŞİLİK KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Burada Özel sektörün 2500 kişilik kız yurdu projesi var,  inşaat çalışmaları da başladı. Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce yapılan protokol ile KYK’ya uzun süreli kiralama yapılacak. Böylece Kredi Yurtlar Kurumu’nun kapasitesini 5200 kişiye yükseltmiş olacağız. Dedi.


İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETİ  ZAFER OSGB VERECEK.
2500 kişilik yurt inşaatının iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetinin profesyonel olarak yapılacağı aktarıldı.
İş Sağlığı ve İş güvenliği hizmeti için yapılan araştırmalar sonucu  firmasının tercih edildiği bildirildi.


1000
icon
Hilmi AYDIN 25 Ekim 2017 16:34

Bir il ülke yurtla öğrenci ile gelişmez ülke il sanayi vede üretim ile gelişir .Öncelikle sanyi vede üretime ağırlık verlim

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler