İstanbul'daki Bartınlılardan Çanakkale'ye ziyaret

KÜLTÜR-TURİZM 9 Mayıs 2016 16:27
Videoyu Aç İstanbul'daki Bartınlılardan Çanakkale'ye ziyaret
A
a

İstanbul Bartınlılar Derneği (İst-Bar-Der) tarafından 6-7 Mayıs tarihlerinde yapılan organizasyon ile Çanakkale Şehitliği ziyaret edildi.

İstanbul’daki Bartınlılar bir devrin battığı yer olan Çanakkale’de atalarının ruhlarına dualar okudular.
 
Bartınlı gurbetçilerin taleplerine ancak 4 otobüs 180 kişilik kafile ile cevap verebilen dernek yönetimi kendilerini ulaşım desteği sağlayan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU'na tüm hemşehrileri adına teşekkür ettiklerini belirttiler.  Çanakkale'de yapılan şehitlik ziyaretinin yanısıra ziyaret esnasında dernek üyesi Bartınlı din görevlileri tarafından Yasini Şerif , dualar ve tekbirler okunarak Çanakkale sehitlerimiz başta olmak üzre butun şehitlerimizin ruhlarına hediye edildi.
 
İst.Bar.Der Dernek Başkanı Ramazan Akın yaptığı açıklamada; "Bizlere bu cennet vatanı bırakan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatan, bayrak ezan ve namus uğruna canlarını hiçe sayarak aç susuz kahramanca savaşan ecdadımızı bugün burada minnetle anıyoruz. Ülkemizin bugün içinde bulunduğu sancılı süreçte her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyacımız olduğu muhakkaktır." dedi.
 
Başkan Akın ayrıca ziyaret organizasyonunu başarıyla tertip eden Başkan yardımcısı Avukat Ahmet Yaşar Çelik ve Yönetim Kurulu üyesi Erol Güney başta olmak üzere bütün yönetim kurulu üyelerine ve hemşerilerine teşekkürlerini ilettiler. Geziye katılım sağlayan gurbetçi Bartınlılar da Çanakkale gibi tarihin dönüm noktalarından bir yere ziyaret etmelerini sağlayan İstanbul Bartınlılar Derneği yönetim kuruluna teşekkür ederek ve bundan sonraki yıllarda da bu tür tarih-kültür gezilerinin devamını dilediklerini belirttiler.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler