saat FLAŞ HABER

Jandarma teşkilatının 178.yılı kutlandı

GÜNCEL 14 Haziran 2017 16:52
Videoyu Aç Jandarma teşkilatının 178.yılı kutlandı
A
a

Bartın İl Jandarma Komutanlığında Jandarmanın kuruluşunun 178. Yılı nedeniyle kutlama töreni düzenlendi.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, kutlama töreninde jandarma teşkilatının kurulduğu günden bugüne kadar gece gündüz demeden her koşulda halkın hizmetinde olduğunu ifade etti. Aslan, “Jandarma; üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatıdır” dedi.
Bartın İl  Jandarma Komutanlığı jandarmanın kuruluşunun 178. Yılını kutladı. Komutanlıkta gerçekleştirilen kutlama törenine Bartın Vali Yardımcısı ve Vekili Erkan Kalender, Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, daire müdürleri, şehit  yakınları ve gaziler, askeri erkan ve aileleri katıldı.
 İl Jandarma Komutanı Osman Aslan törende yaptığı konuşmada jandarma teşkilatının önemine değindi. Jandarma teşkilatının 178. Yılını kutlamanın onur ve mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Aslan, “Bugün, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 178.  yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız” dedi.
BAŞARILI PERSONELE ÖDÜL
Törende 178. Yıl dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren Hilal Temur adlı öğrenciye Vali Yardımcısı Erkan Kalender tarafından ödül verildi. Törende ayrıca spor, atış, eğitim ve bakım dallarında dereceye giren personel de ödüllendirildi. Başarılı personele ödüllerini Garnizon Komutanı Vedat Selvitop, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu verdi.
 ARAÇ İÇERİSİNDEKİ UYUŞTURUCUYU BULDU
Törende uyuşturucu operasyonlarında ve aramalarda görev yapan eğitimli köpekler de bir gösteri yaptı. Jandarma tarafından eğitilen Kade isimli köpek temsili olarak minibüs içerisinde uyuşturucu madde araması yaptı. Sahibinden aldığı komutlarla aramayı gerçekleştiren Kade’nin kısa bir sürede kubar esrar poşetini bulması herkesin takdirini kazandı.
JANDARMA EKİPMANI SERGİLENDİ
Asgari geçit töreninin de yapıldığı törende protokol üyeleri jandarmanın konulu fotoğraf sergisini ve  jandarma araç ve gereç sergisini gezdi. Osman Aslan, protokol üyelerine her iki sergiyle ilgili bizzat tanıtım yaparken tören hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

 
Kaynak : Mustafa Kurt/Nurdan Eroğlu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!