Jandarmadan Hastalara Karanfilli moral

GÜNCEL 13 Haziran 2017 13:16
Videoyu Aç Jandarmadan Hastalara Karanfilli moral
A
a

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan: “Amacımız farkındalık oluşturmak”

Jandarmadan Hastalara Karanfilli moral
Bartın İl Jandarma Komutanlığı jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. Yılı dolayısıyla Bartın Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde tedavi gören hastaları ziyaret etti.  
İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan ve askeri personel ziyarette hastalarla sohbet edip onlara karanfil dağıttı. Arslan, toplumda farkındalık oluşturmak ve jandarma teşkilatının her zaman hastaların yanında olduğunu göstermek amacıyla onları ziyaret etmek istediklerini söyledi.
İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan ve beraberindeki askeri personel ilk olarak Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Musa Soyvural’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başhekim Soyvural, jandarmanın kuruluşunun 178. Yılını kutlarken İl Jandarma komutanı Aslan da Soyvural ve hastane personeline “Ayyıldız Ruhu” isimli kitap, jandarma logolu şapka, anahtarlık, bayan cüzdanı ve gül hediye etti.
Arslan, toplumda farkındalık oluşturmak ve jandarma teşkilatının her zaman hastaların yanında olduğunu göstermek amacıyla onları ziyaret etmek istediklerini söyledi.
Aslan; “Jandarma'nın 178'nci Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Bartın Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde tedavi görmekte olan hastaları ziyaret ettik. Amacımız hem kuruluş yıldönümümüz münasebetiyle hem farkındalık oluşturup hem de hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletebilmek. Bu amaçla ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Öğleden sonra da huzurevinde kalan yaşlılarımızı ziyaret edip onlarla sohbet ettik” dedi.
KUTLAMALAR ÇARŞAMBA
Kutlama programıyla ilgili de bilgiler veren Aslan; “14 Haziran Çarşamba günü saat 09.30’da Bartın Valiliği önünde Çelenk Sunma Töreni gerçekleştireceğiz. Çelenk sunumunun akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören programı sona erecek. Yine aynı gün saat 14.00’da İl Jandarma Komutanlığı önünde Kutlama Programı düzenleyeceğiz. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak tören kutlama mesajlarının okunması, Jandarma Genel Komutanlığı’nın tarihçesinin okunması ile devam edecek. Yapılan konuşmaların ardından program Jandarma’ya şiir yazan öğrenciye hediyesinin ve eğitim, atış, spor bakım dalında dereceye giren personele ödüllerinin verilmesi ile devam edecek. Ödül taktimin akabinde uyuşturucu madde arama timi gösteri gerçekleştirecek. Tören geçişinin ardından da Silah, Araç ve Teçhizat Sergisi ile Fotoğraf Sergisi gezilecek. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erecek” şeklinde konuştu.
Osman Aslan ve beraberindekiler daha sonra Göğüs Hastalıkları Bölümünde tedavi gören hastaları teker teker ziyaret edip onlarla sohbet etti. Hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulunan askeri erkan aynı zamanda onlara karanfil de dağıttı.  Osman Arslan ve askeri personel yine aynı kapsamında Bartın 75. Yıl Huzurevi’ndeki yaşlıları da ziyaret etti.
Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!