Kadın kaçıranlar için iddianame hazırlandı

ASAYİŞ 9 Ocak 2017 15:52
Videoyu Aç Kadın kaçıranlar için iddianame hazırlandı
A
a

Bartın’da geçtiğimiz hafta yaşanan kadın kaçırma olayında yakalanan şahıslar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanarak mahkemeye sunuldu.

Olaya karışan 3 sanık hakkında Bartın 1. Asliye Ceza Mahkemesine TCK’nın 109. maddesi uyarında Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 7 ila 15 yıl arasında ceza istemiyle dava açıldı. 

Bartın’da 4 Ocak tarihinde meydana gelen olayda Kırtepe Mahallesi Cumhuriyet Ortaokulu park edilen araçta bekleyen 3 kişi, bir süre sonra otomobilden inerek beklemeye başladı. Aracının yanında durdurduğu kadınla konuşan şahıs, bir süre sonra kadını zor kullanarak arabaya bindirmeye çalıştı. Öncesinde ise birlikte anlaştığı 2 arkadaşını yol ayrımlarına konuşlandıran şahıs, kadını zorla arabaya bindirdiği esnada diğer şahıslar da otomobile koştu. Bu esnada kadını zorla otomobile bindiren şahıslar olay yerinden hızla uzaklaştı.

Durumu polise bildiren görgü tanıkları sayesinde zanlılar, Çatmaca mevkiinde durdurulan araçta yakalandı. Olayın ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan zanlılarla ilgili Bartın Cumhuriyet Savcılığı’ndan jet hamle geldi. Olayla ilgili olarak soruşturmayı kısa sürede tamamlayan savcılık iddianameyi hazırlayarak 1. Asliye Ceza Mahkemesine davanın açılmasını sağladı. Olayda zanlı olarak yer alan H.O. E.O. ve C.E. mahkemede 109/2b, 3b maddeleri uyarınca uyarında Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 7 yıl ile 15 yıl arasında ceza istemiyle yargılanacak.

1000
icon
Lozzak 10 Ocak 2017 22:24

Helal olsun savcıya jet hamle buna denir işte şimdi sıra jet hakimde

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!