Karaçay’da Türk otağı kuruldu

GÜNCEL 20 Mayıs 2017 19:59
Videoyu Aç Karaçay’da Türk otağı kuruldu
A
a

Bartın Belediyesi ile Bartın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı organizasyonunda Karaçay’da "Türk Dünyası Kültür Günleri" etkinliği düzenlendi.

Karaçay Piknik Alanında düzenlenen Türk Dünyası Kültür Günleri etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırlarda gelen misafirlere Özbek Pilavı ikram edilirken Ok Talimi ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ayrıca akşam saat 19.30’da grup volkan konser verdi.
Etkinliklerin Açılışına Katılan Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyesi ile Bartın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı organizasyonunda düzenlenen "Türk Dünyası Kültür Günleri" etkinliği açılışını Karaçay Piknik Alanı'nda vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik.Etkinliğe katılan misafirlerimizi çadırlarda ağırlayarak Özbek pilavı ikramında bulunduk. Ok talimi yapıldı ve  yöresel oyunlar oynandı. Kültürel kıyafetler ile fotoğraf çektirdik. Etkinliğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Karaçay piknik alanındaki Türk Dünyası Kültür Günleri etkinliğine gitmek isteyen vatandaşlar için saat 12.00’den sonra her saat başı Kemer duraklarından araçlar kaldırıldı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!