Kazanan Windows olacak!

TEKNOLOJİ 14 Mart 2016 18:09
Videoyu Aç Kazanan Windows olacak!
A
a

Ortaya atılan bir iddia ya göre Android ve İpad tabletler arasında kazanan Windows olacak.

Araştırma şirketi International Data Corporation (IDC)'ın yayınladığı analize göre; İos ve Android tabletleri, Surface pro 4 Windows geride bırakacak.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan tablet pazarı analizine göre; Bu yıl tablet pazarının genel olarak 2015'e göre 5.9'luk bir düşüş yaşayacağı ve tablet satışlarının bu yıl 195 milyon ünite olarak gerçekleşeceği belirtildi. Fakat 2017'yle birlikte pazarın yine tek haneli bir büyüme yaşayacağı ve bunun da Google Pixel C, Apple iPad Pro ve Microsoft'un Surface serisi sayesinde olacağı öngörülüyor.

Firma daha önce de Windows telefonların yükselişine dair özgüveni yüksek bir tahminde bulunmuştu. IDC, bu yeni tahmininde ise 2016 itibariyle Windows tabanlı sistemlerin sökülebilir dizüstü/tablet pazarında yüzde 53.3'lük bir kullanım oranına ulaşacağına inandığını söyledi. Söz konusu oran bu cihazların mevcut kullanımında yüzde 73'lük bir artış olması anlamına geliyor. Aynı öngörüye göre firma 2020 itibariyle Microsoft Windows'un bu liderliğinin yüzde 74.6'ya erişeceği de belirtiliyor.

 
1000
icon
Sabri 18 Mart 2016 13:02

Bence o firmanın sahibi bill gates in amca oğlu olabilir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler