Kemer’deki duraklar oraya taşınacak

GÜNCEL 9 Temmuz 2019 00:34
Videoyu Aç Kemer’deki duraklar oraya taşınacak
A
a

Yeniden düzenlenecek olan Kemerköprü meydanındaki minibüs durakları taşınacak.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kemer Meydanı’nın mevcut halinden bir eser kalmayacağını, yapılacak yeni proje ile cazibe merkezi haline geleceğini açıklamıştı.
Elmalık Sokakta bulunan alana taşınacak olan minibüs durakları için 30 Temmuz 2019 tarihinde Minibüs Servisleri Bekleme Binasının ihalesi yapılacak.
Bartın öğretmenevi yanında bulunan alana tek katlı, 200 m² kapalı, 38 m² açık alanı olan minibüs servisleri bekleme binası yapım işi yer tesliminden itibaren 90 gün içinde tamamlanacak.
Yeni durak alanında Esenyurt’a 8, Kozcağız'a 5, Mugada, Kumluca ve Hasankadı servislerine 2’şer, Akçamescit'e 5, Yenipazar'a 8 araçlık yer ayrılacağı öğrenildi.
Kemerköprü başında bulunan taksi durağının ne olacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. 
Meydandaki durak alanlarının taşınması ile yapılacak proje kapsamında binaların dış cephe kaplamaları, kent mobilyaları, çevre düzenlemeleri, ışıklandırma ve kaldırım genişletme çalışmaları yapılacak. Porojenin tamamlanması ile Kemer Meydanının çok daha güzel ve kullanışlı hale gelmesi bekleniyor.


 

 
1000
icon
Özcan 9 Temmuz 2019 22:24

100 yıllık duraklar nereye alınacak.halka eziyet

1 3 Cevap Yaz
Tulay 9 Temmuz 2019 22:09

Kaldirimlara tezgah da actirmasin ....

0 3 Cevap Yaz
Adem Sarıkaya 9 Temmuz 2019 10:00

Peki duraklar kemerden taşınınca halk şehir merkezine nasıl gelecek halk otobüslerine 2 kez tekrar ucretmi ödeyecek bu uygulama halk eziyetten başka birşey değil ve halka ekstra zaman kaybı ve fazladan mali yük getirir bu şehir merkezine gelen hasta yükü olan ve acelesi olanlara Allah kolaylık versin bu kararı kim almış çok merak ediyorum.

1 5 Cevap Yaz
Hasan 9 Temmuz 2019 09:44

Çok yer mi var burda da taşınıyor

0 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!