Kılıçdaroğlu Bakana seslendi: Amasra'yı bir görün!

GÜNCEL 26 Ekim 2016 15:18
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu Bakana seslendi: Amasra'yı bir görün!
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu’nda Amasra’ya yapılmak istenen termik santrali gündeme getirdi ve “Amasra’yı neden kirletiyorsunuz? diyerek Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu’nda Amasra’ya yapılmak istenen termik santrali gündeme getirdi ve “Amasra’yı neden kirletiyorsunuz? ÇED raporu olumlu çıktı diyor, adamına göre yapılırsa tabii ki olumlu çıkar!” dedi.
 
Kılıçdaroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da seslenerek, “Sayın bakandan istirham
ediyorum, planlara tekrar baksın. Amasra’ya gidin, Amasralılar’ın sesini duyun, kararınızı düzeltin. Elinizi vicdanınıza koyup, karar verin!” dedi.
 
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda Amasra’ya hukuksuz ve usulsüz olarak yapılmak istenen termik santrale santrale ve santralin doğa ile insan sağlığına vereceği zararlara dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, “ÇED Olumlu” kararına imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanı’na seslenerek, “Sayın bakandan istirham ediyorum, planlara tekrar baksın. Amasra’ya gidin, Amasralılar’ın sesini duyun, kararınızı düzeltin. Elinizi vicdanınıza koyup, karar verin!” dedi.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısında bölgemiz için son derece önem taşıyan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 10 Ekim 2016 tarihinde “ÇED Olumlu” kararı verdiği termik santral konusuna işaret etti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Sevgili dostlarım, değerli kardeşlerim; Hepimiz güzel bir çevrede yaşamak isteriz; ağaçların bol olduğu, yağmurların bereketli olduğu, suların temiz olduğu, havanın temiz olduğu bir çevrede yaşamak isteriz. Bu tür çevreler sadece bizim ülkemizde değil pek çok ülkede var ve dünyanın sivil toplum örgütleri, sadece Türkiye’de değil, çevreyi korumak için olağanüstü çaba harcarlar. Bizde de böyle güzel çevreler var, doğa harikaları var; bunlardan birisi Amasra. Amasra, tarihi ile kültürü ile ve gerçekten doğasıyla olağanüstü güzel bir yer. Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın dünyada önem verdiği yerlerden birisi. Hakkını yemeyelim, daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan bakanlar Amasra ile ilgili titiz davrandılar.
İsimlerini vermekte hiçbir sakınca görmüyorum. Bunları zaman zaman eleştirsem bile, doğruya doğru demekte bizim görevimiz. Doğrunun hakkını teslim etmekte bizim görevimiz. Amasra’ya termik santral yapılacaktı, Veysel Eroğlu karşı çıktı, Erdoğan Bayraktar karşı çıktı, İdris Güllüce karşı çıktı, Fatma Güldemet Sarı karşı çıktı, dedi ki; “Bu kadar güzel bir doğa harikasına termik santral yapılmaz.” Ama, yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı geldi, “Evet, ben buraya izin veriyorum” dedi. Şimdi, Sayın Bakandan istirham ediyorum, 1/100 000’lik planlara baksın. Amasra gibi Karadeniz’in incisi olan bir yeri neden kirletiyor, hangi gerekçeyle kirletiyor? “ÇED raporu olumlu çıktı”. Adamına göre ÇED raporu düzenlenirse olumlu çıkar. Kendisinden, önce şunu istirham ediyorum; Amasra’ya gidiniz, Amasra’yı görünüz, Amasralılarla konuşunuz ve kararınızı düzeltiniz. Çevreye saygılıysanız, doğaya saygılıysanız, ağaca, kuşa, kekliğe saygılıysanız Amasra’ya gidin, Amasra’yı görün, elinizi vicdanınıza koyun ve kararınızı verin.”
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!