Kırmızı Düdüklü Çocuk Polisler İş Başında

GÜNCEL 16 Ağustos 2018 19:55
Videoyu Aç Kırmızı Düdüklü Çocuk Polisler İş Başında
A
a

Kurallara uymayan sürücüleri çocuk polisler düdükle uyaracak...

Bartın’da Kırmızı Düdük uygulaması başladı
 
Kurban Bayramı dolayısıyla İçişleri Bakanlığı kazaların önüne geçebilmek amacıyla 81 ilde “Kırmızı Düdük Uygulaması” başlattı.
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnkumu Özel Halk Otobüsleri Durağında çocuklara kırmızı düdük, tişört ve broşürler dağıtıldı. Polis çocukları trafik kuralları konusunda bilgilendirdi.
 
Her bayram ülke genelinde yaşanan trafik kazaları dolayısıyla  İçişleri Bakanlığı Kurban Bayramı öncesinde değişik bir uygulamaya imza attı. Bakanlık, 81 ilde trafik kazalarının önüne geçmek için “Kırmızı Düdük Uygulaması” başlattı. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnkumu Özel Halk Otobüsleri Durağında Kırmızı Düdük Uygulamasının startını verdi.
Ülke genelinde yapılan uygulama kapsamında trafik ekipleri, Bartın’da da çocuklara kırmızı düdük, tişört ve broşür dağıtımı yaptı. Ekipler, araçlardaki vatandaşlara ve çocuklara  trafik kuralları konusunda uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.

Kurallara uymayanları çocuklar uyaracak
 
Ekipler tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye edilirken çocuklardan, içinde bulundukları otobüsün veya  otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi. Aileler ise projeden memnun kaldıklarını söyledi.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler