Kız yurdundaki sorunlar bir bir gideriliyor

EĞİTİM 25 Aralık 2018 14:32
Videoyu Aç Kız yurdundaki sorunlar bir bir gideriliyor
A
a

Bartın Valiliğinden Hacı İbrahim Paşa KYK Kız Öğrenci yurdu ile ilgili açıklama geldi.

Valilikten yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi;
"İlimiz Tuzcular Köyü Kuyumcular mevkiinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete giren Hacı İbrahim Paşa KYK Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrencilerimizin rahat, güvenli bir ortamda barınmalarının sağlanmasına yönelik olarak yürütülen çalışmalar Valilik Makamı tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Bu bağlamda, yolcu taşıma faaliyetinde bulunan araçların, ana yol üzerinde öğrencileri indirip bindirmeleri, trafik güvenliği açısından tehlike oluşturduğundan Karayolları 156. Şube Şefliğince yurt önüne Işıklı Sinyalizasyon Sisteminin kurulması sağlanmıştır.

KYK yurdunda kalan öğrencilerin yurt önünde güvenli bir şekilde indirme- bindirme işlemlerinin sağlanabilmesi, yolun iki tarafına geniş alanlı cep oluşturulması ve cep içerisinde öğrencilerin mevsim şatlarından etkilenmeyecek şekilde bekleyebilmeleri için kapalı kabinli bekleme duraklarının yapılması sağlanmıştır.

İndirme-bindirme yapılan yolun devlet karayolu olması nedeniyle araçların yol üzerinde öğrencileri indirip bindirmeleri, trafik güvenliği açısından tehlike oluşturduğundan ilgili kurumlarla irtibata geçilerek Yurt önünden bağlantı servis yolu yapılması, yola parke döşenmesi ve güvenlik açısından ışıklandırılması amacıyla İl Trafik Komisyonu kararı doğrultusunda Yurt önünde servis yolu tamamlanmış, parke taşı döşenmiş ve aydınlatması yapılarak kullanıma açılmıştır.

Ayrıca KYK Yurdu şebeke suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları tamamlanmış, yurtta internet erişimi için gerekli alt yapı oluşturulmuş, yurdun etrafı komple aydınlatılarak öğrencilerin emniyeti sağlanmıştır.

İl Trafik Komisyonu Başkanlığınca alınan karar, Esenyurt Kooperatifine bağlı tüm araç sürücüleri ile Özel Halk Otobüsü sürücülerine tebliğ edilerek yurt önünde yolcu indirme bindirme yapmaları sağlanmıştır."

1000
icon
Hasan 26 Aralık 2018 10:32

Çatmaca terminal arasında da cep yapılması uygun olur, çünkü halk otobüsleri yolcuları gördüğü yerde akan trafikte dörtlü yakıp duruyor. İki seritli yol tek serite düşüyor. Artık gerisini arkadan gelen arabalar düşünsün

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler