Kozcağız Barajı Sulama Projesi İhalesi Yapılacak

KOZCAĞIZ 16 Haziran 2016 11:57
Videoyu Aç Kozcağız Barajı Sulama Projesi İhalesi Yapılacak
A
a

Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Barajı Sulama Projesi ihalesinin yapılacağı tarihi açıkladı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Kozcağız Barajı Sulaması Proje Yapımı ihalesinin 12 Temmuz 2016 tarihinde DSİ 23.Bölge Müdürlüğü tarafından Kastamonu’da gerçekleştirileceğini açıkladı.
Milletvekili Tunç, 9 Temmuz 2014 tarihinde Orman ve Su işleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu’nun katılımı ile temeli atılan Kozcağız Barajı inşaatının devam ettiğini, barajın taşkın koruma amacı yanında tarımsal sulama amacının da bulunduğunu belirterek, bu nedenle baraj yapımı devam ederken Sulama tesislerinin de projelerinin yapılacağını ve ardından sulama tesislerinin yapım işlerinin de ihale edileceğini söyledi.
Kozcağız ve çevresinde tarım arazilerine hayat verecek olan projenin çok önemli olduğunu belirten Milletvekili Tunç, 12 temmuz’da gerçekleştirilecek ihalenin ardından 1 yıl içerisinde 2460 ha sulama alanına ait basınçlı borulu sistem sulama ve drenaj projesi yapılacağını proje çalışmalarının ardından da tesislerin yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi. 
 
1000
icon
Hasan yılmaz İstanbul 15 Temmuz 2016 22:53

Öncelikle su altında kalacak olan arazi sahipleriyle kamulaştırma konusunda anlasın Yılmaz bey. Uç kuruş para teklif edip milletle de dalga geçmeyi de bırakın lutfen

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!