Kozcağız’da anlamlı sergi, 81 İl’iz Hepimiz Biriz

GÜNCEL 13 Aralık 2017 17:12
Videoyu Aç Kozcağız’da anlamlı sergi, 81 İl’iz Hepimiz Biriz
A
a

Kozcağız Ahmetler İlkokulundan 81 İl’iz Hepimiz Biriz Sergisi.

Kozcağız’da 81 İl’iz Hepimiz Biriz sergisi

Türkiye’de yerli üretim ve kültürel değerlere destek vermek amacıyla hazırlanan "81 İliz, Hepimiz Biriz" projesinin poster sergisi 81 ilde eş zamanlı olarak İlimizde Kozcağız Belediyesi Sosyal Tesislerinde açıldı.

81 İliz, Hepimiz Biriz projesi kapsamında İlimizi temsilen katılan Kozcağız Ahmetler İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışı Vali Nusret DİRİM, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa KARAMAN, İl Müdürleri, Okul İdarecileri, öğretmenler, öğrenci ve velilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Vali DİRİM,  Ülkemizin zenginliklerinin artmasının amaçlandığı ve bilinçli tüketicilik konuları üzerinde durulan bu anlamlı haftada, çocuklarımıza bu bilincin aşılanmasının  oldukça önemli olduğunu belirterek gelecek nesillerin mimarı olan çocuklarımızın, bu tür etkinlikler sayesinde tutum bilincini, yerli ve Türk mallarının önemini yaşayarak kavradıklarını ifade etti.

Açılış sonrasında sergide her öğrenci oluşturduğu pano üzerinde belirlenen İlin özelliklerini tanıtarak Vali DİRİM ve katılımcılara bilgiler verdi.

Yerli ve milli değerlerin tanınması, yaşatılması ve geliştirilmesinin ön plana çıkarıldığı etkinlik  öğrencilerin folklor gösterileri ve yöresel yiyeceklerden oluşan ikramlarla sona erdi.


Kaynak : Bartın Olay Medya/Bilal Çam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler