Kozcağız’da gönüller iftar sofrasında buluştu

GÜNCEL 8 Haziran 2017 14:52
Videoyu Aç Kozcağız’da gönüller iftar sofrasında buluştu
A
a

Kozcağız Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar programında 2 bin kişi orucunu birlikte açtı.

Kozcağız ilkokul istiyor
Kozcağız Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yıl da gerçekleştirildi. Mustafa Karaman Parkının yanında düzenlenen iftarda 2 bin kişi orucunu birlikte açarken Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman halka müjdeler de verdi. Bartın-Kozcağız duble yolu ve endüstri meslek lisesi yapılacağını ifade eden Karaman, beldeye aynı zamanda bir ilkokul yapılmasını da istedi. Bartın Valisi Nusret Dirim ise Karaman’ın bu isteği üzerine konuyu araştıracaklarını ve öğrenci sayısına bakacaklarını kaydetti.
Kozcağız Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yıl da gerçekleştirildi. Mustafa Karaman Parkının yanında düzenlenen iftara Bartın Valisi Nusret Dirim, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun İl Müftüsü Mahmut Gündüz, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Parti Bartın Eski Milletvekili Asım Kulak, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz’la birlikte 2 bin kişi katıldı.
DUBLE YOL ÇALIŞMALARININ EYLÜL YA DA EKİM DE BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar sonrasında Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman halka önemli açıklamalarda bulundu. ilk olarak Kozcağızlılara Bartın-Kozcağız yolunun duble olacağının müjdesini veren Karaman, “Öncelikle hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Hepinize hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum. Bu mübarek günde, mübarek akşamda düzenlemiş olduğumuz iftar davetine icabet edip bizleri sevindirdiniz. Cenabı hak sizlerden razı olsun. Değerli hemşerilerim hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Kozcağızlılar olarak sizlere duyurmak istediğim bizler için güzel bir müjde olan Bartın terminalinden Kozcağız’a kadar 14 kilometre bölünmüş yolumuz 5 Temmuz günü ihalesi yapılacak. İnşallah 2 ay gibi bir zamanda da netleşirse Eylül veya Ekim ayında da Kozcağız bölünmüş yol çalışmaları başlamış olacak. Buda Kozcağız için güzel bir müjde. Irmağın içinden Hasankadı Kumluca’nın birleştiği yola kadar ırmağın içinden gidecek bölünmüş yol ve dolayısıyla çevre yolumuzda bu vesileyle hiç kimseyi rahatsız etmeden gerçekleşmiş olacak” dedi.
KOZCAĞIZ İLKOKUL İSTİYOR
Kozcağız’a 14 derslikli ve 2 atölyesi olan endüstri meslek lisesi yapılacağını da açıklayan Karaman, “Bu arada yine Kozcağız beldemizde 14 derslik 2 atölyesi olan Endüstri Meslek Lisesi yapılma kararı da çıkmış oldu. Bakanlığın onayı alındı. İnşallah o da iki üç aylık bir zaman içinde ihale bittikten sonra tahminen Eylül veya Ekim ayında yapım işlemine başlanacak. Bu arada karşı mahallemize de ihtiyaç olan okul için, ilkokul olarak yerini tahsis ettik milli eğitime. Ancak bu seneki yatırıma henüz girmedi. Eğer bir fırsat olurda ek program olursa ya da seneye Sayın Valimizin de desteği ile bu işi gerçekleşmiş kabul ediyorum. Kozcağız’ımıza iki tane okul, bölünmüş yol müjdesini bu vesile ile vermiş oluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Aramızda bulunamayan değerli Milletvekilimizde meclisimizin çalışmalarından dolayı katılamayacağını beyan etti ve ayrıca hepinize selamlarını iletmek istiyorum. Hepinize hayırlı akşamlar diyorum” şeklinde konuştu.
“ASLINDA ORUÇ BİZLERİ TUTUYOR”
Bartın Valisi Nusret Dirim de Ramazan’ın kaynaştırıcı ve birleştirici özelliğine değinerek şunları söyledi:
“Allah kabul etsin oruçlarımızı birlikte açtık. İftar sevincini Kozcağız’da ki bu güzel mekânda sizlerle beraber paylaşıyoruz. Ramazan bildiğiniz gibi insanların hayır duygularının coştuğu, zirveye ulaştığı bir zaman dilimi. Türkiye’de yapılan hayırların önemli bir kısmının Ramazan ayında gerçekleştiğini biliyoruz. İşte bu sofralarda ramazanın en güzel anlarından birisi Ramazanın insanlarımızı kaynaştırıcı, birleştirici ikliminin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Aslında biz orucu tutuyoruz ama aslında oruç bizi tutuyor. Bizim azgınlıklarımızı kontrol ettiriyor, aşırılıklarımızı kontrol ediyor, bencilliğimizi tutuyor. Daha yervan ruh haline bürünüyoruz. İnsanın açgözlülüğünü tutuyor. Bu anlamada Ramazan insanlarımızı kaynaştırıyor, birleştiriyor.
“BARTIN’DA SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”
Ancak tabi bu güzel sofrayı paylaşırken dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimizin böyle güzellikleri yaşayamadıklarını biliyoruz. Büyük acılar içerisinde İslam coğrafyasında ne kadar üzücüdür ki terörün kurbanı olan insanların yüzde doksan beşi Müslüman kardeşlerimiz. Müslüman kardeşlerimiz birbirlerinin elleriyle birbirlerinin hayatına son veriyor. Bu çok dramatik ve çok acı bir durum. İnşallah o kardeşlerimizin de bölgelerindeki acılar, kederler son bulsun. En yakınımızda ki Suriye’den bizim topraklarımıza gelen üç buçuk milyona yakın Suriyeli kardeşimiz var. Bartın’da da bunların bir kısmı var çok az sayıda da olsa. Ancak bu millet kadirşinaz millet, hayırsever millet ve bu insanlara ev sahipliği yapıyor. Onların acılarına ortak oluyor. Onların ihtiyaçlarına kol kanat geriyor. O insanlara acılarını unutturmaya çalışıyor. Onların nesillerini devam ettirmeye çalışıyor. Bu yüzden
“TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ OLMASI GEREKİYOR”
Türkiye’nin güçlü olması gerekiyor. İnsanımızın güçlü, dinamik olması lazım. İnsanımızın bölgesinde bu özellikleri gösterebilecek, bizim coğrafyamızda başka bir millet yok. Dünya’da başka böyle millet yok. Bakın Avrupa o bölgedeki bütün gözyaşının sorumlusu olmasına rağmen mültecilerin gelmemesi için neler yapıyor? Uluslararası mekanizmalarını işletmek suretiyle onları kendi topraklarından uzak tutmaya çalışıyor. Tabii ki insanlık bunları fark ediyor. İnsanların vicdanı bunları fark ediyor. Tarihte bunları not ediyor. Bu duygular içerisinde Ramazanınızı tebrik ediyorum. Cenabı Allah Kadir Gecesine de sağlık ve esenlikle ulaşmayı nasip etsin. Bayrama da inşallah hep birlikte huzur içerisinde idrak edelim.
“ÖĞRENCİ SAYISINA BAKACAĞIZ”
Bu güzelliğin hazırlanmasında değerli başkanımızı tebrik ediyorum. Ekibiyle birlikte bu güzelliği bu güzel sofrayı hazırladılar ayrıca Kozcağız içinde yapılacak şeylerin hepsini söylediler. Başkanımız işini sağlama almak istedi onları inceleyeceğiz buradaki öğrenci sayılarına bakacağız. Teknik çalışmaları yapacağız ve yapılması gerekiyorsa devletimizin şükürler olsun imkânları var yapılması gereken her şeyi gecikmeden yapabilecek gücümüz, kudretimiz var.”

 
Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
Necmi eser 8 Haziran 2017 15:33

Hayirli vr bereketli olsun allah kabul etsin baskanim gitbetci olarak sevindim ya benim. Memlekettim gurur duydum valla orda olmak isterdim ama sila ve gurbet

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!