Kozcağız’da taşımalı eğitim sıkıntısı

GÜNCEL 12 Şubat 2019 17:18
Videoyu Aç Kozcağız’da taşımalı eğitim sıkıntısı
A
a

Öğrenci velileri ve paralarını alamadıkları için öğrenci taşımayı bırakan şoförler Milli Eğitim müdürlüğüne çıkarma yaptı.

Kozcağız bölgesinde taşımalı eğitimde servis sıkıntıları yaşandığını belirten öğrenci velileri, her gün değişik araç ve servis geldiğini, öğrencilerin çoğu zaman geç gelen servisler nedeni ile ilk derse geç kaldığını belirterek şikâyetçi oldular. Öğrenci velisi bir anne, çocuğunun dikkatsizlik nedeni ile servis kapısına sıkışarak adeta ölümden döndüğünü ve çocuğunun performansının düştüğünü söyleyerek duruma çözüm bulunmasını istedi.

Diğer taraftan, yaklaşık 20 servis şoförü, 3-4 aylık biriken paralarını alamadıkları için sözleşmeyi iptal ettiklerini ve öğrenci çekmeyi istemeden de olsa bıraktıklarını, valiliğe ve Milli eğitim müdürlüğüne durumun çözülmesi için müracaat bulunduklarını söylediler.

Milli eğitim müdür yardımcısı ile görüşen öğrenci velileri, şoförler ve muhtarlar sorunun çözüme kavuşturulmasını ve düzene girmesini istiyor.

1000
icon
Hasan 13 Şubat 2019 10:49

Bari çocuklarla ilgili konularda ticari menfaat düşünmeyin.

0 0 Cevap Yaz
kemal

servis şöförleri evlerini zor geçirirken emeklerinin karşılığını alamadıkları için tabi ki bırakmak zorunda kalacaklar burda suçlu bulunması gereken kişi ihaleyi alan şirket sahibidir neden SADECE 20-30 ŞÖFÖR mağdur ediliyor ? yapılan haksızlık son bulur ve servis şöförlerinin mağduriyetleri biran önce giderilmelidir sayın yetkililer !!!

0 0
elif

bu olay bildiğim kadarıyla sadece bu döneme ait değil bu şirket geçen yıllardada çalışan şöförlerini mağdur etmiştir yetkililerin biran önce çözüm bulması gerekiyor gerek öğrenci gerek şöförlerin daha fazla mağdur olmaması için..

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!