Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Dolu Dolu

GÜNCEL 12 Nisan 2017 19:09
Videoyu Aç Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Dolu Dolu
A
a

Bartın Belediyesi Nisan ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri devam ediyor. İşte program...

Etkinlik programı kapsamında Bartın Belediyesi Halk Dansları Şöleni ile; Yol Arkadaşım, Ben O İstanbul’u Çok Sevdim, Benerci Kendini Neden Öldürdü, Ya Sev Ya Hamlet, Haydi Karına Koş ve Kırmızı Başlıklı Kız isimli tiyatro oyunları geçtiğimiz günlerde sergilendi.  Önümüzdeki tarihlerde ise birbirinden farklı etkinlikler Bartın halkının beğenisine sunulacak.

KUTLU DOĞUM HAFTASI

Etkinlik kapsamında 20 Nisan Perşembe günü saat 20.00’da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Belediye Sosyal Tesisleri’nde, Konya Mevlana sema ve İlahi Grubu tarafından Sema gösterisi, Kuran’ı Kerim okunması ve Tasavvuf Türk Müziği Konseri yapılacak.

ÇOCUK ŞÖLENİ

Etkinlik kapsamında 22 Nisan Cumartesi günü saat 12.00 ile 17.00 arasında Bartın Belediyesi tarafından Çocuk Şöleni yapılacak. Çocuklar için harika sürprizler hazırlayan Bartın Belediyesi, Cumhuriyet Meydanına Çocuklar için Çocuk Oyun Parkları, Elma Şekeri Dağıtımı, Halk Oyunları Gösterisi, Ebru Sanatında Türk Bayrağı yapımı, Çeşitli yarışmalar ve akabinde hediye dağıtımı, Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu 6-9 yaş drama gösterisi yapılacak.

23 NİSAN ULUSAL GEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOYASIYA KUTLANACAK

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile hazırlanan etkinlik programı kapsamında 23 Nisan günü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar doyasıya eğlenecek. Saat 12.00’da başlayacak olan şölen, Halk oyunları gösterisi ile başlayacak. Daha sonra ise Çocuk Oyun Parkı, Pamuk Şeker dağıtımı, tahta araba yapımı ve yarışı, çeşitli yarışmalar ve akabinde hediye dağıtımı, topaç yapımı ve topaç oyunları, Ebru sanatında Türk Bayrağı yapımı, 3D yazıcı ve robot gösterisi ve mini bilim sergisi ile saat 17.00’a kadar devam edecek.

MİRAÇ KANDİLİ GELENEĞİ SÜRDÜRÜLECEK

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından geleneksel hale gelen Kandil etkinlikleri 23 Nisan Pazar akşamı Miraç Kandilin de devam edecek. Eski Belediye hizmet binası önünde saat 13.30’da Bartın Belediyesi tarafından kandil ikramında bulunulacak.

ANKARA’DAN ÇOCUK KOROSU GELİYOR

Bartın Belediyesi Nisan ayı etkinlikleri kapsamında 25 Nisan Salı Günü Bartın İl Kültür Merkezi Salonunda saat 20.00’da Ankara Çoksesli Çocuk Korosu yer alacak.

GENÇ GÖNÜLLÜLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPACAK

Bartın Belediyesi ve Genç Gönüllüler olarak ortak planlanan çevre temizliği çalışması hayata geçecek. Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu Genç Gönüllüler Grubu ve Bartın Belediyesi tarafından farkındalık oluşturmak adına 29 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da Yalı Mevkii’nde çevre temizliği etkinliği yapılacak.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ VAR

Bartın Belediyesi ve İstanbul Maltepe Belediyelerinin Türk Sanat Müziği Koroları tarafından 29 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’da Bartın İl Kültür Merkezi Salonunda konser verilecek.

“TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Nisan ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri programlarına tüm halkı davet etti. Akın, konuyla ilgili açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak düzenlediğimiz programlar ile vatandaşlarımıza sosyal etkinlikler sunuyoruz. Hem çocuklarımızın, hem ailelerinin, düzenlediğimiz etkinliklerle güzel vakit geçirmelerini istiyoruz. Bunun için Bartın Belediyesi olarak programlarımızı her yaş grubunu kapsayacak şekilde planlıyoruz. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!