Kur’an-ı Kerim Tilaveti Herkesi Mest Etti

GÜNCEL 23 Mayıs 2017 11:24
Videoyu Aç Kur’an-ı Kerim Tilaveti Herkesi Mest Etti
A
a

Bartın'da 4-6 yaş arası Kaynarca Fatih, Esentepe ve Kemer Köprü Kur’an Kurslarının yıl sonu gösterileri yapıldı.

4-6 yaş arası Kaynarca Fatih, Esentepe ve Kemer Köprü Kur’an Kurslarının yılsonu gösterileri yapıldı. Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan İl Müftüsü Mahmut Gündüz, ilerleyen zamanlarda kursların sayısını çoğaltacaklarını söyledi.

4-6 yaş arası Kaynarca Fatih, Esentepe ve Kemer Köprü Kur’an Kurslarının yıl sonu gösterileri yapıldı. Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinliğe  Bartın Valisi Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim, İlk Müftü Mahmut Gündüz, Amasra İlçe Müftüsü Rıdvan Karataş, Ulus İlçe Müftüsü Murat Okuyar, Kur’an Kursu öğrencileri, veliler ve vatandaşlar katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan  İl Müftüsü Mahmut Gündüz “4-6 yaş arası Kaynarca Fatih, Esentepe ve Kemer Köprü Kur’an Kurslarının yılsonu gösterilerine hoş geldiniz. Bugün güzel bir programda beraberiz. Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın birçok hizmetinin yanında birkaç yıldır devam eden güzel hizmeti de görüyoruz.4-6 yaş grubu hususunda başkanlığımız bizi devamlı yönlendiriyor. Kurslarımıza ilginin artması isteniyor. Çok önemli ve zihinlerin çok berrak olduğu bir yaşta çocuklarımıza dini ile ilgili bilgiler, sureler, dualar, vatana ve millete hürmet anlamında bir kısım güzel bilgileri aşılamak için yollara koyulduk” dedi.

“KURSLARIMIZIN SAYISINI ÇOĞALTACAĞIZ”

ilerleyen zamanlarda kursların sayısını çoğaltacaklarını söyleyen Gündüz; “Sayın Valimiz bizi gördüğü zaman sürekli ‘4-6 yaş grubunu ne yaptınız?’ soru oluyor. Gerçekten böyle bir soru bizi çok mutlu ediyor. Sayın Valimizin böyle bir arzusu bizim için çok önemli. İnşallah iler ki zamanlar içerisinde kurslarımızın sayısını çoğaltacağız. Bu milletin evladını Allah’ı, Peygamberi, vatanı, milleti ve manevi değerleri anlatalım istiyoruz. Sayın Valimizin Değerli eşine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize, hocalarımıza ve velilere şükranlarımı sunuyorum”  şeklinde konuştu.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ HERKESİ MEST ETTİ

Etkinlikte ilk olarak Kemer Köprü Kur’an Kursu öğrencisi İrem Beyza tarafından ‘Hoş geldiniz’ şiiri okundu. Esentepe Kur’an Kursu öğrencisi Yusuf Aresen tarafından gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim Tilaveti herkesi mest etti. Kur’an Tilavetinin akabinde de Kaynarca Kur’an Kursu öğrencileri tarafından toplu şekilde Amenerrasulü okundu. Yine Esentepe Kur’an Kursu öğrencileri toplu olarak Ayetel Kürsi Duası okurken, Kemer Kur’an Kursu öğrencileri ise toplu olarak Fatiha Suresini okudu. Program Fatiha Suresinin okunmasıyla sona erdi.


 
Kaynak : Hergün-Nurdan Eroğlu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler