Kurban Bayramı Tatili kaç gün olacak?

GÜNCEL 11 Ağustos 2017 17:50
Videoyu Aç Kurban Bayramı Tatili kaç gün olacak?
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı Tatili İle İlgili soruya bakın ne cevap verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, tatilin süresi ile ilgili Salı günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapılır dedi.
31 Ağustos'a denk gelen arefe günü ile başlayacak olan Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağına ilişkin soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi.
Cumhurbaşkanı “10 Gün” Dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin ‘bayram tatili kaç gün olacak' sorusuna verdiği yanıtta “Hükümet 10 günü gündemine aldı. Turizm için hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum” dedi.
Erdoğan, “Şu anda tabii hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm, mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80’i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette. Bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı’nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum” diye konuştu.
TATİL 26 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK 5 EYLÜL’DE BİTECEK
Salı günü Bakanlar Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da işaret ettiği gibi bayram tatili süresi 10 güne çıkarılırsa, 26 Ağustos ile 5 Eylül tarihleri arasında Türkiye 10 gün tatile çıkmış olacak. Yani bayram tatili 5 gün erkene alınacak.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!