Kurucaşile'ye tekne ile yardım gönderildi

GÜNCEL 14 Ağustos 2016 21:52
Videoyu Aç Kurucaşile'ye tekne ile yardım gönderildi
A
a

Bartın'da yaşanan sel nedeniyle kara yoluyla ulaşılamayan Kurucaşile ilçesine İHH tarafından tekne ile yardım gönderildi.

Bartın'da yaşana sel felaketi nedeniyle heyelan ve köprülerin yıkılması nedeniyle karadan ulaşım sağlanamayan Kurucaşile ilçesine, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından deniz yoluyla 5 ton su ve 3 ton kuru kumanya gönderildi.
Amasra Limanında bir balıkçı teknesine yüklenen gıda malzemelerinin bulunduğu balıkçı teknesi, bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. İHH Bartın İnsani Yardım Derneği Başkanı Selami Ünsal, gazetecilere yaptığı açıklamada, sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaçları karşılamak için İHH ve AFAD ekipleri tarafından yardım çalışmalarına başlandığını ve vatandaşın öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını ifade etti. 
Ünsal yaptığı açıklamada, "Bartın'dan Kurucaşile ilçesine yollarda yaşanan heyelan nedeniyle kara yoluyla ulaşılamıyor. Deniz yoluyla ilçeye birinci derece ihtiyaç malzemesi gönderiyoruz. 5 ton temiz su ve 3 ton da kuru kumanya maddesini gemi ile ulaştıracağız. Bu sadece keşif amaçlı gidiyor. Bunun arkasından kara yolu açılana kadar bölgenin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. İstanbul, Bartın, Sakarya ve Bursa'dan gelen ekiplerle yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz." diye konuştu.
Tekne ile Kurucaşile'ye ulaştırılan yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldı.

 
Kaynak : Mustafa Kurt- Bartın Olay Medya
1000
icon
Nimet 15 Ağustos 2016 10:20

Bende merak içindeyim haber alamıyorum evim var fındık bahçe var cambu da kimseye ulaşıp haber alamıyorum çünki herkesin şarjı bitmiş elektirik yokmuş allah herkesin yardımcısı olsun bazı fotoğraflar görüyorum böyle felaket görülmedi yıllar önce Bartın'da olmuştu busefer bütün ilçeleri köyleri mafetmis allah im fakiri fukaranin yardımcısı olsun üç kuruş fındık parası alanlarda mahrum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!