saat FLAŞ HABER

Kurucaşile yolunda 3. tünele başlandı

GÜNCEL 19 Ekim 2016 15:31
Videoyu Aç Kurucaşile yolunda 3. tünele başlandı
A
a

Kurucaşile Yolunda üçüncü tünelin inşasına da başlanarak 100 metre ilerlendi.

KURUCAŞİLE YOLUNDA ÜÇÜNCÜ TÜNELİN DE İNŞASINA BAŞLANDI

MİLLETVEKİLİ TUNÇ GECE VARDİYASINDA TÜNEL İŞÇİLERİNE KOLAYLIKLAR DİLEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde İl Başkanı Hüseyin Manav ile birlikte inşaatı devam eden Bartın-Kurucaşile-Cide Karayolu çalışmalarını yerinde inceleyerek, gece vardiyasında çalışan işçilere kolaylıklar dilediler.

Kurucaşile Yolunda üçüncü tünelin inşasına da başlanarak 100 metre ilerlendi

Milletvekili Tunç beraberinde İl Başkanı Hüseyin Manav ile birlikte, müteahhit firmanın şantiye yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra, delme çalışmalarına başlanan T3 tünelinde incelemelerde bulundular. Burada gece vardiyasında çalışan işçilerle de görüşen Tunç ve Manav, işçilere çalışmalarında kolaylıklar dilediler.

Kurucaşile yolu 1 milyarlık yatırım

İncelemelerin ardından Bartın-Kurucaşile Karayolunun 1 milyarlık yatırım olduğunu belirterek, yüksek maliyeti olan bu yatırımın tamamlanması için AK Parti hükümeti olarak büyük gayret gösterdiklerini belirten Milletvekili Tunç; Bu güne kadar Bartın-Çakraz-Kurucaşile yolunun 30 kilometresinin bölünmüş yol olarak hizmete açıldığını, tamamlanan kesimde T1 tüneli olarak adlandırılan 2500 metre uzunluğundaki Çakraz tünelinin iki tüp tünel olarak, Amasra bağlantı yolu ve 1060 metre uzunluğundaki Amasra tünelinin tamamlandığını, Avara-Cumayanı arasındaki yol ve köprülerde çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu bu kesimde de 1529 metre uzunluğundaki T2 Tüneli olarak adlandırılan Cumayanı tünelinin iki tüp olarak açılma işlemlerinin tamamlanarak beton kaplamalarına başlandığını, 522 metre uzunluğundaki 1529 metre uzunluğundaki Cumayanı viyadüğünün inşasının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Son yapılan ihale ile de Cumayanı tünelinden Karaman köyüne kadar olan 7 km.lik kesimin çalışmalarına başlandığını, bu bölümde de toplam 7 Km uzunluğunda bölünmüş yol standardındaki yolda yapım çalışmalarına başlandığını 2.325 metre uzunluğundaki T3 Tünelinin de çift tüp olarak delme işlemlerine başlandığını ve 100 metre ilerleme sağlandığını, bu kesimde Karaman köyüne kadar 6 adet 257 metre açıklığında çift köprü yapılacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, Karaman-Tekkeönü arasında 4600 metre uzunluğundaki T4 tünelinin ve Tekkeönü-Kurucaşile arasında inşa edilecek 4500 metre uzunluğundaki T5 tünelinin de yatırım programında olduğunu ve projelerinin hazır olduğunu, yapım ihalesi süreçlerinin ardından inşasına başlanacağını söyledi.

Bartın-Kurucaşile 25 dakikaya düşecek

Milletvekili Tunç, 60 kilometre uzunluğundaki Bartın-Kurucaşile karayolunu 5 adet çift tünel, viyadükler ve köprülerle 54 kilometreye düşüreceklerini, bölünmüş yol olarak inşa edilecek yolun tamamlanmasından sonra Bartın-Kurucaşile arasının 25 dakikaya düşeceğini söyledi.    

1000
icon
Abbas ali 24 Şubat 2017 10:27

Devletin ve sorumlu kişilerin yıllar önce yapması gereken bir hizmetti. .....O kadar ağır gidiliyor ki ...Yıllardır bitmeyen bir proje....

0 1 Cevap Yaz
Cafer demir cideli 20 Ekim 2016 09:22

Kurucaşileden bartına geldiğim zaman zongulda ğa geldim diyordum allah devletimizce milletimize zeval vermesin

2 0 Cevap Yaz
blt mrc 19 Ekim 2016 18:17

Allah razi olsun yapanlardan kurucasileden bartina gidinceye kadar mahvoluyorduk yollarda 1.5 saatlik yol cocukta varsa yaninda eziyet gibi yolculuk

2 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!