Satılmış Furuncu

Bilim'Cell İtiraf

Bu sosyal medya meydanı bir başka âlemdir. Hani bizim gerçek hayattan beri kalıp müptelası olmamız boş yere değildir.

A
a
Sözlerimiz durduk ve boş yere kesinlikle değildir.
Sosyal ve sosyolojik hadiselere eğilmek ve irdelemek için abonesi olduğumuz özellikle itiraf sayfaları var ki her biri evlere şenlik. Biz özellikle büyük Medreselilerin itiraflarının müptelasıyızdır, lakin taşra mekteplileri de bir başka kültürlü ve bilgilidir.
Bu arada belirtelim her ikisi arasında itiraflar bab'ında bile epeyce bi fark vardır.
Misal büyük Mektepliler bay bayan ilişkilerine derinlemesine çözümlemeler sunarken taşra Mektepliler sığ ve sıradan çözümlemeler medet umarlar.
Geçen gün okuduğum bi itirafname şahsen ve bizzat bizi Medreselimizin bilimselliğine 'hayran' bırakmıştır.
Hadise şu; Şehirlerarası yolculukta genç tıfıl kızımız delikanlıya aşık olur. Kız 'Oturgaçlı Götürgeçin ön safında, oğlan da arka safındadır. Bir kez bakmış ve her ne tarafına olduysa 'aşık' olmuştur. Hoş indiğinde söyleyecek olsa oğlan 'yanlış' anladığı gibi kuytu bi köşe peydahlayıp hanfendiyi künde'ye getirecektir. Hâlbuki aşk dediğin nesnede romantizm, duygusallık ve de gözyaşı olmalı ki tadı çıksın.
Neyse Hanım Kız telefon numarası da istemediğinden delikanlıya ulaşamaz. Ve bir arkadaşına ne yapıp etmesi gerektiğini sorar. Arkadaşı da Ankara’da bi 'hoca' tavsiye eder de tamı tamına 'uçuran' cinsten. Burs ve kredi harçlığından bir miktarını 'hoca'ya verir ve bir 'muska' yazsın ve Maşuk'unu bulsun.
Netice 'zafer'dir ve 'yavuklular' nihayet kavuşur. İşin enteresan kısmı 'hoca' faydalanmak isteyen herkese tavsiye edilir.
Şahsen bu itirafı okuduk da Medreselilerimizin 'bilimsel' düşüncelerine 'hayran' kaldık.
Ve bu itiraf bize 'cübbeli' lakabıyla mağrur 'Sarıklı Ahmet Hoca'yı hatırlattı ki kendisi bizim hafızamıza 'ABD de akil olsa uzay araştırmalarına milyarlar harcamak yerine uzayda olup biteni bize sorar da onca masraftan kurtulur' özdeyişi ile kazınmıştır.
Bu itiraftan sonra anlamışız ki memleketimizin ileri teknoloji, yeksek refah ve muasır medeniyetler seviyesine yükselişinde bu Medreselilerimiz sayesindedir. Elimizdeki Ay phone telefonlar, otomatik 'vitesli' otomobiller ve dahi nice teknolojik edevatları 'Medreselilerimize borçluyuz.
Eksik olmayın emi!!!

 
1000
icon
oturgacli götürgec 6 Eylül 2017 11:46

gozunu seveyim dayi sen bidaha kose yazisi yazma:) beynim yandi oturgacli götürgec :)

0 2 Cevap Yaz
Satılmış Furuncu

anlatılmak isteneni anlamaya çalışmanız güzel. En azından zorlamışsınız. Anlatılmak isteten şu ki bilimisel düşüncenin merkezi olması gereken üniversite ve üniversitelilierimizin bazı üfürükçülerden medt ummaya çalışmaları. Umarız açıklayıcı olabilmişizdir.

0 0
Hakki BALTACİ 29 Mayıs 2016 17:02

Satilmis bey yazinizdan inanirmisiniz hic bir sey anlamadım. ......selamlr

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!