Bahriye Gürpınar Geredeli

Çocuklarımıza ve kadınlarımıza dokunmayın!!!

Çocuklarımız ve kadınlarımız kimsenin siyasi objesi değildir..!!

A
a
Siyasi rant için günlerdir sosyal medyada yayılmaya çalışılan, çocuk istismarı olaylarını her an yayınlayarak, o çocuklarımıza nasıl zarar verdiğinizin farkındamısınız?
Siyaset bu değildir olmamalı, her olayda bunu siyasi malzeme olarak kullanmak ne kadar ahlaki olur soruyorum sizlere?
 
Güya bunu yayanlar Ülkemizi çok seviyor ama her nedense, her olayda "bu Ülkede yaşanmaz" sözüyle de dış medyaya Ülkemizi karalamak için malzeme vermekten de kaçınmıyorlar..
 
Ekranıma düşen paylaşımları görünce, kimin hangi partinin maşası olduğunu anlamak hiç de zor olmuyor, bu gerçekten çok üzücü, sanki bazı partiler sadece bu tarz olaylarla ve karalama kampanyalarıyla beslenip, kendileri gibi art niyetlilere hitap ediyor, bu kadar basit değil işte!!
O çocukların ve kadınların hayatı, bu yayınlarla nasıl etkilenir hiç düşündünüz mü?
 
Yeri geldiğinde kişisel haklardan bahsederek, sokaklara ellerinde görmeye bile tahammül edemediğimiz pankartlarla çıkanların, asıl amaçlarını anlamak hiç de zor değil..
Bu şekilde bu konuları sürekli gündemde tutarak, toplumda bir infial yaratmak istiyorlar, güya kendilerine göre haklılar, böyle yaparak topluma, kadınlara ve çocuklara nasıl zarar verdiklerinin bilincinde misiniz acaba?
Değerli siyasiler çocuklarımızdan ve kadınlarımızdan kirli ellerinizi çekin artık, toplumumuzu bu kirli oyunlarınıza alet etmeyin, gidin başka yerde oynayın oyunlarınızı....
 
Bazı gazetelerin başlıklarını görünce aklımıza Nemrut, Firavun, Ebu Leheb gelmiyor değil,kötülüğü yaymak, ona yeni zeminler hazırlamaktır çogu zaman..
 
"Nemrud, Firavun, Ebu Leheb, her çağda bulunan kötü karakterlerdir. Onlar üzerinden Kur'an bize kötüyü tanımlar. Onlara karşı mücadele veren peygamberler üzerinden de iyiyi tanımlar.
Mesela Kur'an'da, Hz. Peygamber'in çağdaşları arasında adıyla sanıyla geçen tek düşman Ebu Leheb'tir.
Kinayeli bir biçimde bu künye “Alevli ateşin babası” anlamına gelir. Ebu Leheb'i Kur'an da kötülüğün ilk örneği olarak her müminin şimdi ve burada'sına taşır. Bunu, çağdaşı olan Ebu Leheb'leri tanısın diye yapar. Zira Ebu Leheb, imana karşı küfrü, ahlaka karşı ahlaksızlığı, hasbiliğe karşı çıkarcılığı, tevhide karşı şirki, adalete karşı zulmü temsil eder. Neden en büyük düşman Ebu Cehil değil de Ebu Leheb Kur'an'da adıyla sanıyla yer alır?
Çünkü Ebu Leheb, Ebu Cehil gibi mert düşman değildir. Karaktersizlik timsalidir..
 
İşte bunlar Ebu Leheb tipi. Bu tipin tek dini vardır: Çıkar. Kur'an, bu tipi her çağa taşımakla “Ebu Leheb'ler tükenmez” mesajı verir.
 
Tıpkı Arif Nihat Asya'nın Naat'ında dediği gibi:
“Ebu leheb ölmedi ey Muhammed, Ebu Cehil kıtalar dolaşıyor!”
 
"İnsanların kötü olduklarını görmek beni şaşırtmıyor, ama bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce hayretler içinde kalıyorum."
Johann Wolfgang von Goethe
 
BAHRİYE GÜRPINAR GEREDELİ

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!