Bahriye Gürpınar Geredeli

Eyy annelerin en yücesi şehit annesi !!

Bu yazım UĞUR AKYER'in annesi GÜL AKYER, SİNAN ORUÇ'un annesi NAZİFE ORUÇ, AYHAN ERDOĞAN'ın annesi ELMAS ERDOĞAN'a ve tüm şehit annelerine özel olsun..

A
a
Dünyanın en güzel annesi kim deseler, şehit anneleri derim.
Sizler hem onurla hem de acıyla bu yükü taşıyorsunuz..
Eyy annelerin en güzeli şehit anneleri, sizler bugün cennetin en güzel yeriyle müjdelenen bir evladın annesi olmanın gururunu taşıyorsunuz, ölümlerin en güzeliyle şereflendirilmiş bir kahramanın annesisiniz her biriniz..
Bugün anneler günü ama bizler 365 güne sığdıramayız sizlerin anneliğinizi ve ne yapsak ödeyemeyiz hakkınızı..
Sizler o kahraman şehitlerimizin anneleri olarak her zaman başımızın tacısınız, belki evlatlarınızı geri getiremeyiz ama bu vatan için canını feda eden o güzel yürekli şehitlerimizide asla unutmayacağız..
Bugün acımız çok yeni ve o acı yüreğimizde hiç eskimeyecek biliyoruz, bize şefaat edecek bir evladımız olması belkide bu acımızı biraz olsun dindirecek..
Bir asker annesi için bu yazıyı yazmak inanın çok zor ve yazdığım her kelime bir bıcak gibi saplanıyor adeta yüreğime, her şehitte yaşadığım o acıyı ve korkuyu anlatmak hiç kolay değil..
Oysa kendimi çok güçlü zannederdim, ama öyle değilmiş, evlat denilince sanki boğazında düğümleniyor tüm kelimeler, nefesi kesiliyor insanın..
Altı yıl önce oğlumun mezuniyet töreninde yaşadım o yüce duyguyu, asker annesi olmanın kolay olmayacağını, çok uykusuz ve korkulu geceler geçireceğimi biliyordum, asker kıyafetiyle her sabah uğurladığımda dolan gözlerimi ve her gün ( RABBİM evlatlarımızı tüm kötülüklerden koru) diye dualarla uğurladığımda anladım zor günlerin beni beklediğini, hani bir asker bir yıl askerlik yapar gelir ve o anne bir yıl güzel bir uyku uyuyamaz, benim uykusuzluğum biraz daha uzun sürecek, bu yüzden çok zordur ve bir okadar da gurur vericidir asker annesi olmak..
Biliyorum ki hiç bir kelime bir şehit annesinin acısını tarif edemez ve dindiremez, ama o kahraman şehidimizin onurunu şerefini taşımak da her anneye nasip olmaz..
Bugün yanınızda olmayı ve acınızı paylaşmayı çok isterdim ama bilinki yüreğimiz her zaman sizlerle olacak..Bizlere hakkınızı helal edin, bizler sizlerin evlatları sayesinde, ülkemizin her tarafını sarmış hainlerden korunuyoruz..
 
Rahat uyu UĞURUM, SİNANIM, AYHANIM ve diğer şehitlerim, sizler rahat uyuyun kanınızı yerde kalmayacak, sizin o güzel anneleriniz gibi evlatlar yetiştiren milyonlarca asker annesi var bu ülkede ve hesabı sorulacak o hainlere kanınızın her damlasının..
Sizler bugün annenizin yanında olamadınız, çünkü sizler bu vatanın tüm çocukları annesiz kalmasın diye şehit düştünüz, bu vatan sizleri unutmayacak ve hep minnettar kalacak...
Tüm şehit annelerimizin ellerinden öpüyorum, saygıyla sevgiyle selamlıyorum..
VATAN ÇİÇEKLERİ
Bir çıçek ektik toprağa,
Kanla sulandı damla damla..
Annesinin yüreğinden kopararak söke söke..
Onlar öyle güzel çıcektir ki, koklamaya kıyamazdık..
Bir çiçek ektik toprağa, rengi kan kırmızı,
Kokusu cennet bahçesi,
Baktıkca kan damladı gözlerimizden..
Onlar vatan çicekleri,
Bu Vatan için açıp, bu Vatan için ŞEHİT OLAN....

 
1000
icon
ayşegül barış 9 Mayıs 2016 08:41

emeğine sağlık abla

0 0 Cevap Yaz
Bahriye Gürpınar Geredeli

Teşekkur ederim birtanem.

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!