Valiler değişiyor, Bartın Kaybediyor

A
a
Bartın son dönemlerde Vali değişiklikleri ile rekor kırıyor.

Son valiler kararnamesi ile Vali Ali Çınar’ın merkeze alınması Bartın’da üzüntü ile karşılandı.

Son beş yılda beş vali değiştirilmesi acaba Bartın cezalandırılıyor mu? Sorusunu akıllara getiriyor.

Bunun mantıklı bir açıklaması varsa yapsalar da bizde öğrensek.

Kimin işine gelmedi bilmiyorum ama şikâyet edenlerin oturup bi yerlerine kına yaktıkları kesin.

Bir valinin Özverili şekilde çalışması için kendisine yeterli zamanın verilmesi o ilin kalkınmasında çok büyük öneme sahiptir. Bu kadar sık vali değişikliğinin olduğu bir ilde hizmet istikrarının sağlanamayacağını herkes bilir.

Bu manada Bartın, yıllarca sık vali değiştirerek büyük kayıplar yaşadı ve hala yaşamaya devam ediyor.

Valinin görevden alınmasının ardından konuşanlar, Vali Çınar’ı halkın arasında göremeyenler olabilir. Bir süre, önceki Vali Bülent Savur’un geri dönmek için açtığı davanın gölgesinde görev yapan Vali Çınar’a gerekli hizmet zamanı verilmedi.

Her gittiği ziyarette bir fotoğraf çektirip halkla şöyle kucaklaştı, böyle kaynaştı şeklinde haberleri basına servis edebilirdi ama o bunu yapmadı. Samimiyetsiz ve yapmacık davranmadı.

İlk ziyaret ettiği Kumluca’nın Zafer Köyü’ndeki vatandaşlarla çay sohbetini haber yaptığımızda kendisi de şaşırmıştı. Fotoğrafları köy sakinlerinden bir vatandaşımız göndermişti.

Şahit olduğum başka bir olayda, yalnız yaşayan yaşlı bir kadın telefonla aranarak vali Bey’in eşinin ziyarete geleceği söylenmiş. Buna inanmayan yaşlı kadın telaşla oğlunu arayarak durumu anlatmış.

Oğlu da bunlar dolandırıcı olabilir diyerek annesinin evinin önünde nöbet tutmaya karar vermiş. Tesadüfen tanık olduğum bu olayda ziyaretin gerçek olduğunu öğrendim de onlarda bu ziyaret karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.
Düşünsenize, kimin aklına gelirdi böyle bir ziyaret.

Bunun gibi bildiğimiz bilmediğimiz nice ziyaretleri ile halkın arasında olan Vali Çınar’ın merkeze alınması Bartın adına büyük bir kayıp olmuştur.

Onun için yazarken konuşurken bilip bilmeden atıp tutmayın efendiler.

Şimdi yeni bir vali gelecek, Bartın’ı tanıyacak, sorunları öğrenecek, hayırlı olsun ziyaretleri derken aradan bir yıl geçecek.

Kim kaybedecek, tabi ki Bartın

Yeni valimiz Seyfettin Azizoğlu'nun Bartın’a hayırlı ve kalıcı olmasını diliyorum.1000
icon
Ramazan DÖNMEZ 20 Ocak 2015 02:54

Bence Bazı Muhtarlıklar VALİ LİK Makamlığında kendi menfatlerince işlerini görebilmek için Gariban kişileri Hor görüp işine geldiği gibi davranılmasını istiyorlar sosyal hizmetler konusunda işine gelenlere yardım işine gelmeyen gerçekten yardıma muhtaç insanların haklarını gasp eden zihniyetler oldukça bir gariban çıkar gerçekten haklıysa allahında yardımıyla aşamayacağı engel olmaz muhtarların bazıları suç işleyip vali yardımıyla dosya kapattırıyorsa savcılıkta böyle olur VALİ LERİMİZ Farkında olmadan bazı dosyaları incelemeden altına imza atmmalı bende bazı olaylardan rahatsızım

0 0 Cevap Yaz
mustafa aycan 14 Ekim 2014 22:15

uc bes servıs soforunu ısten cıkarmak yonetıcılıkse ben bu gun ac durur onlara ekmek alırım sadece bır memurum

0 0 Cevap Yaz
MUSTAFA AYCAN 14 Ekim 2014 22:11

BARTIN 2007 YILINDA BITTI KAYBETTI KARABUKTEN ÖNCE UNUVERSITE OLDU KARABUKUN 10 YIL GERISINDE GELI GORUN 40 BIN OGRENCI VAR BARTINDA 10 BIN

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!