Manav görevi Kalaycı’ya devretti

GÜNCEL 29 Eylül 2017 20:15
Videoyu Aç Manav görevi Kalaycı’ya devretti
A
a

AK Parti Bartın İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleşti. Tunç hedefi gösterdi...

İl Başkanı Hüseyin Manav görevi resmi olarak İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya devretti. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Manav “Bu bir bayrak yarışı. Önemli olan partimizin, devletimizin ve milletimizin bize ihtiyaç duyduğu anda bu görevi ifa etmeye hazır olabilmektir”  derken iyi bir niyetle yola çıktıklarını belirten Kalaycı “Kucaklayıcı olacağız, mazlumun yanında olacağız, hakkı ve haklıyı savunacağız” ifadelerinde bulundu. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise teşkilata 2019 seçimlerini hedef gösterdi.
KALAYCI: “İYİ NİYETLE YOLA ÇIKTIK”
İyi niyetle yola çıktıklarını kaydeden İl Başkanı Turhan Kalaycı şöyle konuştu:
“2002 yılından bu yana hizmet aşkıyla çıkılan bu yolda hep var olmaya çalıştım. Yurtdışında yaşadığım dönemde ve  Bartın'a geldiğim andan itibaren davamıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza olan inancım ve güvencim ile memleketimiz için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Farklı yerlerde farklı görevlerde elimden ne geliyorsa memleketime ve milletime nasıl bir faydam olur düşüncesiyle hareket ettim. İyi bir niyetle yola çıktık. Makamların kalıcı bizlerin fani olduğunu bilerek asla bir koltuk sevdam olmamıştır.
“BİZİM DAVAMIZ YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE DAVASIDIR”
Sevgili dostlar bizim davamız belli. Bizim davamız yeniden büyük Türkiye, bizim davamız milletimize hizmet, bizim davamız halka ve hakka hizmet. Ve biz bu yola Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kefenimizi giyip çıktık. Bu yolda Cumhurbaşkanımızın izinde, korkmadan yorulmadan halkımızdan aldığımız güç ile yürümeye devam edeceğiz. Bugün burada bir bayrak değişimi var. Öncelikle bayrağı kendisinden devir alacağım 3 yıl yönetiminde onurla ve şerefle bulunduğum Sayın Başkanımız Hüseyin Manav’a hizmetleri ve başarıları için kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Yine Bartın’a büyük hizmetleri ile gönlümüze taht kuran Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'a en kalbi şükranlarımı sunarım. Bu zamana kadar memleketimize şehrimize ve davamıza hizmet eden tüm milletvekillerimize il ilçe belde başkanlarımıza belediye başkanlarımıza kısacası bayrağı bir sonrakine devreden tüm dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
Dediğim gibi bu bir hizmet yarışı ve bu yarışta bayrağı devrettim diye durmak yok. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde AK Parti ye sevdalı tüm arkadaşlarımızla birlikte memleketimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ve bu arada Turhan Kalaycı kimdir diye merak eden kardeşlerim için kısaca özgeçmişimi anlatmak isterim. 1971 Bartın doğumluyum. İlköğretimimi Arıt'ta Orta okul ve Lise eğitimimi Bartın da, üniversite eğitimimi Kahire, Mısır’da tamamladım. Belçika, İtalya, Hollanda, Avusturya, Finlandiya, Maceristan, Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Senegal, Suudi Arabistan .Sırbistan gibi ülkelerin bir iki şehrini, Almanya, Mısır, Gambiya ve Türkiye’nin yarısını gezmiş görmüş bir kardeşinizim. Hayatımın büyük bir bölümü metropol şehirlerde geçti. Ama; en az bir köylü kadar köylü, en az bir şehirli kadar şehirli, en az bir Afrikalı kadar Afrikalı ,en az bir Avrupalı kadar Avrupalıyım. Kısacası sizlerden biriyim.
TURHAN KALAYCI KİMDİR?
 24 yaşında Bursa ilahiyat son sınıfta aynı zamanda sosyal hizmetler son sınıf okuyan bir kızım, 22 yaşında Bartın inşaat Mühendisliği Fakültesi 2.sınıfta okuyan bir oğlum var. İşçilikle başladığım iş hayatımda, şu an firmamız 7, şahsım adına 4 yıldır Bartın’da ticaret yapmaktayım. Kardeşlerimle birlikte sahibi olduğumuz, Kalaycıoğulları İnşaat Bünyesinde birçok alanda iş yapmakta, taşeronlarla birlikte 200 ün üzerinde işçi çalıştırmaktayız. Almanya’da milli görüşte yönetici, Diyanete bağlı 3 bin 500 Türk’ün yaşadığı ve sadece Bartınlı olarak kendi ailemin olduğu bir şehirde 6 yıl dernek başkanlığı yaptım. Türkspor Kulübünde yöneticilik, yine Cumhurbaşkanımızın direktifiyle kurulan Avrupa Türk Demokratlar birliğinde kurucu üye olarak, Bartın da, Bartınspor ve MÜSİAD da görev aldım. Almanya ve Gambiya da ticaretle uğraştım. Kısaca özgeçmişim budur. Turhan Kalaycı olarak Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç başta olmak üzere il genel meclisi Başkanımız, il genel meclisi üyelerimiz, İl İlçe belde Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve siz değerli dava arkadaşlarımızla birlikte daha çok çalışarak Çıtayı en yükseğe çıkaracağıma, Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bana ve arkadaşlarıma olan bu güvenini boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.
 
Sevgili dostlar birlik beraberliğimizi en yukarıya çıkarırsak, bir olursak diri olursak daha büyük hedeflere varabiliriz. Kucaklayıcı olacağız, mazlumun yanında olacağız, hakkı ve haklıyı savunacağız. Artık eski Türkiye ,eski siyaset yok. Yeni Türkiye’de, Bartın'ın daha önemli bir yer sahibi olmasını sağlayacağız. Milletvekilimizin soluksuz çalışması. Hükümetimizin büyük yatırımlarıyla Ak Parti Döneminde Bartın’ımıza yapılan yatırımlar ortada. Saymaya kalksak zaman yetmez. Benim hayatım boyunca 25 yıl hasretini çektiğim insanına toprağına, havasına ,suyuna, ezanına hasret kaldığım memleketime ve sizlere hizmet etmeyi nasip eden Rabbime hamd olsun. Hak yemeden hak yolundan ayrılmadan bu kutlu davaya daha fazla hizmet edebilmek için İl Başkanlığı nasip eden Rabbime şükürler olsun.
“SİZLERİN VE CUMHURBAŞKANIMIZIN GÜVENİNE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM”
Sayın Cumhurbaşkanımızın da izniyle şu an karşınızda Bartın AK Parti il Başkanı olarak duruyorum. Bugünden itibaren bize Cumhurbaşkanımızın verdiği görevleri en iyi bir şekilde yerine getireceğiz. Allah’ın izniyle çok çalışacağız ve daha çok çalışacağız. Hep birlikte AK Partiyi, davamızı, en yukarıya taşıyacağız. Sizlerin ve Cumhurbaşkanımızın güvenine layık olmaya çalışacağım. Allah birliğimizi daim etsin. Bir kardeşimizi kaybetmemek için elimden geleni yapacağım. Kırgınlık yok, dargınlık yok, yılgınlık yok, haset yok, küsmek yok. Birbirimizi Allah için seveceğiz, davamız için liderimiz Recep Tayyip Erdoğan için seveceğiz. Son olarak beni bu göreve layık gören beni teşvik eden temayülde destek veren , her bir kardeşime Avrupa’dan, ülkemizin çeşitli illerinden ve Karadeniz in incisi Bartın’ımızdan telefon açarak mesaj yazarak gönülleri bizimle beraber atan dava arkadaşlarıma Genel merkezimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra hep birlikte durmak yok yola devam diyorum. Dualarınız ve desteklerinizi bekliyorum”
TUNÇ HEDEFİ GÖSTERDİ, BARTIN BELEDİYESİ
 AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta konuşmasında 2019 seçimlerini hedef gösterdi. 2019’da milletvekilliği, cumhurbaşkanlığı ve belediye seçimlerinin olacağını kaydeden Tunç, partililerin önüne ikinci hedef olarak da Bartın Belediyesi’ni koydu. Tunç şu ifadelerde bulundu:
 “ÜLKEMİZİ HER ALANDA GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Ülkemizi her alanda geliştirmeye devam edeceğiz. 15 yıl önceki Türkiye’nin 3 katı bir Türkiye var şuanda. Hem ekonomik anlamda, hem fiziki kalkınma anlamında hem de temel hak ve özgürlükler  ve demokratik standartların yükseltilmesi anlamında. Tabi bu kutlu yürüyüşü, bu gelişmeyi, bu ilerlemeyi, dünya devleti olmamızı hazmedemeyen içte ve dışta şer güçler var. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de bu örneğin en sonuncusunu gördük. FETÖ terör örgütünün darbesiyle karşı karşıya kalmıştık. Ondan önceki engellemeleri parti kapatma davaları ne kadar önümüze taş koymak istedilerse o taşları milletimiz tek tek AK Parti’nin önünden attı.
“HERKES 2019’A GÖZÜNÜ DİKMİŞ DURUMDA” 
Teşkilatlar olarak önümüzde 2 yıl gibi bir süre var. 2019, hem cumhurbaşkanlığı seçimleri, hem milletvekilliği seçimleri hem de belediye başkanlığı seçimlerinin olacağı çok önemli bir tarih. Tabi şimdi herkes 2019’a gözünü dikmiş durumda. Muhalefet partileri “Acaba birleşsek mi ya da tek tek mi aday çıkarsak? Nasıl AK Parti’yi iktidardan düşürebiliriz?” diye düşünüyorlar. “Biz birleşmeden bunları indirebilmemiz mümkün değil” diyorlar. 15 yıllık bir parti hala yüzde 50’nin üzerindeyse muhalefetin şöyle şapkasını önüne koyup bir düşünmesi lazım. Bu millet neden her sandıkta AK Parti’nin oylarını yükseltiyor? Neden hep Recep Tayyip Erdoğan diyor? Bunu hala idrak edebilmiş değiller.
“MERKEZ BELEDİYESİNİ İKTİDAR PARTİSİYLE BULUŞTURACAĞIZ”             
Milletimizle birlikte yürümeye devam edeceğiz. Onlara en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bartın’ımız AK Parti iktidarıyla çok gelişti. Belki içinde bulunduğumuz için farkında bile olamıyoruz. Bartın’ı bir kasaba görüntüsünden artık kabuğunu kıran bir şehire çevirdik. Büyük yatırımlar yapıyoruz. Katrilyonluk yatırımlar. Eski parayla  4 katrilyon  yeni parayla 4 milyar liralık kamu yatırımını Bartın’a kazandırdık. Şimdi devam eden 6 milyar liralık yatırımımız var. bu da süratle tamamlayarak Bartın’ımızı Karadeniz’in parlayan bir yıldızı  yapacağız.  Bir eksiğimiz var o da merkez belediyesi. Merkez belediyesini de AK Parti’yle yani iktidar partisiyle buluşturacağız. Merkezi hükümetin, iktidar partisinin avantajlarını yerel yönetimde de Bartın halkıyla tanıştıracağız.

Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
Sefaı cesur 1 Ekim 2017 00:11

Hüseyin Manav il genel meclisinde ve il başkanlığında hep zor dönemlerde görev yaptı.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler