Meclis Başkanını muhalefet belirledi

SİYASET 1 Nisan 2016 23:44
Videoyu Aç Meclis Başkanını muhalefet belirledi
A
a

İl Genel Meclisinin Nisan ayının ilk günkü birleşiminde İl Özel İdaresi Kanununun 11. maddesi gereği 2. dönem Meclis Başkanlığı Seçimi yapıldı.

Ak Partili Meclis Başkanı Kenan Dursun’un yeniden aday olduğunu açıklamasının ardından Ak Parti Grubu adına açıklama yapan Regaib Bayraktar, Ak Parti grup kararı ile Yusuf Aldatmaz’ı aday gösterdiklerini söyledi. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde 7 Ak Parti, 3 MHP ve 1 CHP’li üyenin bulunduğu Bartın İl Genel Meclisinde 11 meclis üyesinden Ak Parti Grubunun aday gösterdiği Yusuf Aldatmaz 5 oy alırken, Kenan Dursun ise 6 oy alarak yeniden Meclis başkanlığına seçildi. Ak Parti grup kararına rağmen aday olan Kenan Dursun, Muhalefet üyelerinin desteği ile Meclis başkanı seçilmiş oldu. Yeni seçilen Başkan Dursun, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlere kadar görev yapacak.
DURSUN GÜVEN TAZELEDİ
Yeniden İl Genel Meclis Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Kenan Dursun yaptığı açıklamada,
“Gizli oylama ile yapılan seçimlerin ardından İlk Mahalli İdareler seçimine kadar görev yapmak üzere Meclisimizin oy çokluğunu alarak Meclis Başkanlığına seçilmiş olmaktan onur ve gurur duydum. Aynı istikrar ve kararlılıkla hayırlı neticeler sağlayacak çalışmaları yapmayı rabbim bize nasip eder. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm İl Genel Meclis Üyelerimize şükranlarımı sunarım. İnşallah yarınlar bugünden çok daha güzel olacak. Önümüzdeki süreçte birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyor, hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!