Mezarlıkta çirkin manzaralar

GÜNCEL 23 Temmuz 2017 14:18
Videoyu Aç Mezarlıkta çirkin manzaralar
A
a

Rezillik diz boyu….Bartın dar geldi, mezarlıklara dadandılar…

Mezarlıkta çirkin manzaralar
Bu görüntüler, Bartın’da bir mezarlıkta çekildi, ölüye saygısı olmayanın diriye saygısı olur mu?
 
Bartın’da Halatçı Yaması mezarlığına ölmüşlerini ziyaret için giden BASAD Spor Adamları Derneği Başkanı Mehmet Maden, çirkin manzara ile karşılaştı. Mezarların üzerinde yiyip içenler yedikleri ürünlerin çöplerini orada bırakırken, mezar taşlarına verilen zararlar gözler önüne serildi.
Bu duruma tepki gösteren Maden, bu rezalate bir an evvet son verilmeli ve buralar kontrol edilmeli diyerek yetkililerin önlem almasını istedi.
 
Mezarların üzerine bırakılan şişe, bardak, çerez poşetleri ve mezar taşlarına verilen zararlar bazı kendini bilmez şahısların buraları mesken edindiğini gösteriyor.
 
Sosyal medya hesabından duruma tepki gösteren Maden, “Bugün ebediyete intikal eden büyükleri ziyaret etmek geldi içimden. Fotoğraftaki görüntülere bakıldığında onlara da rahat olmadığını gördüm. Burada yatanlara rahat vermeyen ahlaksızlar,  mahallenizde, evinizde, bahçenizde bunları yapıyor musunuz?” diyerek tepki gösterdi.

 
1000
icon
metin 23 Temmuz 2017 18:46

yolda giderken sokaga cöp atana deniz kenarlarinda kumsallara cöpleri birakanlara piknik yerlerini pis birakanlara derelere irmaklara cöp atanlari gördügünüz halde bir sey demeyen lerin mezarliklar icin ayaga kalkmalari benim icin hic bir sey ifade etmez ne fark ederki ALLAHIN bize yasamak icin bahsettigi her yer kutsaldir.Toplumca tepki gösterelim dünyamizi temiz tutalim

0 1 Cevap Yaz
Gocanazli 23 Temmuz 2017 17:22

Ne yapmak lazim. Egitim egitim diyoruz ama olmuyor. Artik en az 12 yil egitiyoruz! ama gene olmuyor. Kuralsizlik, ahlaksizlik, ucuzluk, siradanlik say sayabildigin kadar. Canliya saygisiz ölüye saygi gosterir mi. Agiz burun dalacaksin yada cezai mueyyide uygulayacaksin. Toplu yaşamda çevrenize baksaniza, insanlarin vicdanina kalmış kurallar kaideler. Nasil olsa ceza yok. kuralsizlik kural olmuş, kul hakki diyince bizim mahalledeki hakki abi aklina geliyor insanlarin.

0 0 Cevap Yaz
oLAY oLAY lom 23 Temmuz 2017 15:52

O insanlarin kendilerine sag olan buyuklerine saygisi kalmamiski mezardakine saygilari olsun. Yazik kabirleri pislik icinde birakanlara.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!