Muhtarlar ödeneklerden dertli

GÜNCEL 26 Nisan 2017 14:33
Videoyu Aç Muhtarlar ödeneklerden dertli
A
a

Nisan Ayı Olağan Birlik Toplantısında Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES), Encümen Üyeliğine seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar, Bartın İli Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Aldatmaz ve Bayraktar ziyarette kendilerini Encümen Üyeliğine seçen muhtarlara teşekkür ederken KÖYDES’te geçen yıllarda yaşanan sorunların bu yıl yaşanmaması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi.

Muhtarlar ise her iki İl Genel Meclisi Üyesinden KÖYDES’ten gelen ödeneğin köylere adaletli bir şekilde dağılmasını istedi.

Derneğin dün bir başka ziyaretçisi de Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şubesi Başkanı Ali Kalaycı ve Yönetim Kurulu Üyeleriydi. Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ve derneğe üye muhtarlarla bir araya gelen İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar, kendilerini Birlik Encümen Üyeliğine seçen muhtarlara teşekkür etti.

GÜNAY: “ARKADAŞLARIMIZ HÜR İRADELERİYLE SEÇİMİNİ YAPTI”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Reşat Günay, “Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliği seçimlerini gerçekleştirdik. Gerçekten güzel bir seçim oldu. Arkadaşlarımız kendi hür iradeleriyle encümen üyelerini seçtiler. Ve bu konuda İl Genel Meclisi Üyelerimiz Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar’a görev verdiler. Ben seçime katılan tüm muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Yusuf ve Recep Bey’e de bu görevlerinde başarılar diliyor, ziyaretlerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

BAYRAKTAR: “SIKINTILARI GERİDE BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Muhtarlara kendilerini bu göreve layık gördükleri için teşekkür eden İl Genel Meclisi Üyesi Recep Regaip Bayraktar ise “ KÖYDES seçimi her yıl önümüzde. Bu seferki seçim biraz farklı oldu. Demokrasinin bir gereği olarak gerçekleşen bir süreci geride bıraktık. Bu noktada ben vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum. Seçilen muhtarlarımızla birlikte inşallah KÖYDES’deki çalışmaları hep beraber başarmak ve geçmiş dönemdeki sıkıntıları geride bırakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“BU SÜREÇTEN BÜYÜK BİR RAHATSIZLIK DUYUYORUZ”

Geçmiş dönemde yaşanan sorunlardan kendilerinin de rahatsızlık duyduğunu dile getiren Bayraktar,  “Geçmiş dönemlerde yaşanan bazı sıkıntılar var.  Tabi bunlar daha çok sizlere yansıdı. Bizde bu süreçten büyük rahatsızlık duyuyoruz. Bütün bunları sizlerle beraber çözeceğiz. Tüm bunları birebir seçilen muhtarlarımızla, genel sekreterimizle, valimizle, vali yardımcılarımızla çözeceğiz. Bu süreç içerisinde KÖYDES’e gelecek olan ek ödeneklerle eksiklikleri telafi etmeye çalışacağız.  Bu yılı hep beraber güzel bir şekilde geçirmek istiyoruz. Bizim bu işte en ufak bir menfaatimiz yok. Olmadığı gibi tek amacımız  sizin problemlerinizi ve köyünüzdeki problemlerini buraya taşımak.  Bizler bir köprüyüz. Bu köprüyü nasıl iyi geçebiliriz onun mücadelesini verme gayreti içerisindeyiz. Başarabilirsek bu hepimizin başarısı olacak. İnşallah güzel bir yıl geçiririz” ifadelerinde bulundu.

ALDATMAZ: “HİÇBİR ŞEKİLDE PARTİZAN VEYA BİREYSEL BİR UYGULAMAYA GİTMEDİK”

Ziyarette bulunan muhtarlar ise kendilerine her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade ederek KÖYDES’ten gelen ödeneğin köylere adaletli bir şekilde dağılmasını istedi. Muhtarların bu isteği üzerine konuşan İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz, “Mevcut yollarımızı korumak ve güçlendirmek zorundayız. İlk hedefimiz bu. Her zaman için muhtarlarımızı yanımızda hissediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaları da sizlerle paylaşıyoruz. Hiçbir şekilde partizan veya bireysel bir uygulamaya gitmedik. Bundan sonra da gitmeyeceğiz. Tüm muhtarlarımızla uyumlu bir şekilde çalışacağız. Muhtarlarımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Birçok engeller oluyor. Bunlar doğal. Ancak biz bunları hep birlikte aşmak zorundayız. Her zaman destek verdiniz teşekkür ediyorum. Kongredeki desteğiniz için de şükranlarımı sunuyorum. Gerçekleştirilen kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

SEÇİMDE 133 MUHTAR OY KULLANMIŞTI

Encümen Üyeliği seçimlerinde 3 il Genel Meclis Üyesi ve 3 muhtarın yarışmış ve 133 muhtarın oy kullanmıştı. İl Genel Meclis Üyelerinden Yusuf Ziya Aldatmaz 94, Recep Regaip Bayraktar 73 ve Savaş Buyurman 60 oy alırken İl Genel Meclis Üyelerinden Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar seçilmişti. Muhtarlardan Turan Kalafat 76, Nadir Küçükaltay 73 ve Ali İhsan Keskin 48 oy almıştı. 2 oy da geçersiz sayılmıştı. Muhtarlardan da sonuçlara göre Bartın İli Muhtarlar Derneği’nin adayları Nadir Küçükaltay ve Turhan Kalafat Encümen Üyeliğine seçilmişti.  İl Genel Meclis Üyelerinden yedek üye ise MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Ercan Uyan olurken, Muhtarlardan ise yedek üye Dallıca Muhtarı İsmet Kızıldağ olmuştu.


 
Kaynak : Hergün-Nurdan Eroğlu
1000
icon
osman aydin 27 Nisan 2017 16:34

Reis sizide kandirmis kopruden gecene kadar adam maci almis sizi kim gorur 2019 a kadar lazim degilsiniz ozamanda bi yolunu bulur siz yine kanarsiniz

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!