Nüfusta işler yoğun, ek mesai var

GÜNCEL 13 Şubat 2017 19:29
Videoyu Aç Nüfusta işler yoğun, ek mesai var
A
a

Bartın Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde yeni T.C. kimlik kartı için müracaatlar devam ederken ek mesai yapılıyor.

Müdürlükte bugünlerde yoğunluk yaşanırken yaşanan bu yoğunluk uzun süre daha sürecek gibi görünüyor. Çünkü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 nüfus sayımı verilerine göre Bartın’da 192 bin 389 kişi yaşıyor. Yani Bartın’da 192 bin 389 kişi İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne başvurarak yeni kimlik kartını alacak.
HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU EK MASAİ VAR
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde mesai günleri içinde her gün 17.00 -19.00 arası ve hafta sonları 09.00-12.00 ile 13.00-17.00 saatleri içerisinde T.C. Kimlik Kartı Müracaatları için il merkezi ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olduğu duyuruldu.
KİMLİK KARTI BEDELİ 16 TL
Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı bedeli 16,00 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı bedeli de 16,00 TL olarak belirlendi. Kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ise 32,00 TL olacak.
İSTENİLEN BELGELER
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı çıkarmak için son altı ay içinde çekilmiş 1 adet biometrik fotoğraf,  kimlik tespitine yarayan belgelerden biri (nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukatlık kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça tanzim edilmiş talep belgesi) ile Nüfus Müdürlüğüne gidilmesi gerekecek. On beş yaşını tamamlamış olanların ve reşit kişilerin biometrik verisi alınacağından şahsen müracaat edilmesi gerekiyor. On beş yaşından küçüklerin müracaatları ise velisi tarafından yapılacak.
ADRESE GÖNDERİLECEK
Başvurusu kabul edilenlerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı beyan edilen adrese posta ile gönderilecek olup ilgilinin kendisi veya kartı almaya yetkili kıldığı kişi tarafından teslim alınacak. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanları yeni Türkiye Cumhuriyet Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olacak.

 
Kaynak : Nurdan Eroğlu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!