Okulda skandal görüntüler

GÜNCEL 13 Kasım 2019 23:56
Videoyu Aç Okulda skandal görüntüler
A
a

Öğrenci ve veliler tepki gösterdi...

Öğrencilerin okulda bıraktığı eşyalar yönetim tarafından merdivenlere, koridorlara ve bahçeye atıldı.
İhbar hattımıza gelen tepki çeken görüntüler Bartın Güzel Sanatlar Lisesinden.
Edinilen bilgilere göre, öğrencilerin sınıfta bıraktığı resim dosyası, boya ve müzik aletleri gibi eşyalar okul yönetimi tarafından koridorlara, merdivenlere ve bahçeye savruldu.
Bu durumu gören öğrenciler büyük şok yaşarken bu yapılan muameleye tepki gösterdiler. 
Bu duruma tepki gösteren öğrenciler, "bütün eşyalarımız, müzik enstrümanlarımız, resim dosyaları  merdivenden asağı yerlere ve bahçeye atıldı. Ailelerimizin maddi sıkıntılar çekerek aldığı eşyaların bu şekilde yerlere savrulmasını anlamak mümkün değil, böyle bir uygulama kabul edilemez diyerek gereğinin yapılmasını istediler.

OKUL MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Coşan, instagram hesabımıza gönderdiği mesajda bunun bütün okulların sorunu olduğunu belirterek, "Öğrenciler bütün eşyalarını okulda sınıflarda ve uygun olmayan yerlerde bırakıyorlar. Eve çanta, kitap, defter ve malzeme gitmediği için de ders çalışmıyorlar ve de başarısız oluyorlar. Bir de sınıflarda sıraların gözünde ve üzerinde kitap defter ve her türlü malzeme olunca sınıflarda temizlik de yapılamıyor. Biz de tüm uyarılara rağmen, atılacağını defalarca söylememize rağmen tüm uyarılara inatla sınıfta eşya bırakan öğrencilerin eşyalarını sınıftan toplatıp müsait bir yerde muhafaza ettik.
Velilere düşen öğrencilerini sorgulayıp neden ders meteryallerini eve getirip ders çalışmadıkları, bu yüzden başarısız oldukları konusunu irdekemeleri gerekir." dedi.
Okul müdürünün müsait bir yerde muhafaza ettik dediği eşyalar koridorlara, merdivenlere ve bahçede yerlere atılması isyan ettirdi.


 
1000
icon
Murat 11 Aralık 2019 20:01

Geç oldu ama temiz oldu 1 dakika erken geldin diye ceza yazmaya bayılırdı tebrikler milli eğitim

0 0 Cevap Yaz
vatandaş 3 Aralık 2019 11:17

rezaletin baş sorumlusu görevden alınmış layığını bulmuştur.. Bravo Milli eğitim müdürüne..

1 3 Cevap Yaz
Psk.Cengiz Şıklı 17 Kasım 2019 19:44

Bu olayın biricik sorumlusu çocuklarını disipline edemeyen ve eğitmekte yetersiz kalan, çocuklarına toplumsal sorumluluk duygusu aşılyamayan , temizlik ve düzen alışkanlığı kazandiramayan velilerindir..Öğretmenleri ve idarecileri suçlamak , hatta daha ileri giderek hedef göstermek işin kolayına kalmaktır .Sosyal medyayı ayağa kaldırarak yaygara koparan, sorumluluk sahibi olmayan veliler birinci elden sorumludur.Eğitimin gizli işlevlerinden olan çocuk bakıcılığını. Açık işlev haline dönüştüren yanlış eğitim politikalarıdır.Çocuk evden gitsin, devlet baksın; yani öğretmenler baksın belayı başımızdan alsın anlayışıdır.Saldım çayıra ,mevlam kayıra! anlayışıdır.Bu öğrencilerin büyük cogiunluğu öğretmenlerine şiddet uygulamaya varan tehditkar tutum izliyorlar, sigara vb.gibi olumsuz alışkanlıklar kazanmış durumdalar.Ailelerinin ve devletin onlara türlü ozverilerle sağladığı ders araçlarını malzemeleri enstrumanları korumak kollamak öğrencilerin görevidir.Eğitim ailede başlar.

4 4 Cevap Yaz
vatandaş

Psikolog Cengiz Şıklı beyefendiyi tanıyanlarınız vardır aranızda mutlaka!!!!!!!!!!!!!!!

3 0
Vatandaş

Çok haklısınız katılıyorum size

1 0
Vatandaş

Evet çok haklısınız, eğitim ailede başlar

0 0
Görüş

Sen ne sacmalıyorsun başarısız olan sizsiniz sonra sucu bize atıyorsunuz ne demek savurup atmak kitap defteri savurup atan adam değildir ne zorluklarla alınıyor onlar tabi sizin gibi 4 binlira alanlar ne bilirlerki aldğiniz o parayı sen ve senin gibi bazıları hak etmiyor yaıp size birde atatürkcüyüm dersiniz kitap defteden ne isdediniz o kitap defteri alabilmek için o baba kac saat ne zorluklar kaxanıyor o parayı tabi devlet versin sizie

0 0
Vatandaş

Biz o defterleri Ne zorluklarla alıyoruz nasıl atar yazıklar olsun o Bir Eğitimci değil Bir Eğitimci bunu yapamaz

0 0
yazık 15 Kasım 2019 21:43

bartını Türkiyeye rezil eden müdür derhal görevden alınması lazım.Vali bey geregini yapacaktır...

2 8 Cevap Yaz
Sevil 15 Kasım 2019 13:04

İşten atılacağını anlayınca gece okula gidip neden toplamış sorun kendisine kimsesizler yurdu sandı heralde işten derhal atılması lazım

2 8 Cevap Yaz
Kübra 15 Kasım 2019 10:20

Iyi misiniz . Bu mudurun yaptigi uygulamayi hakli mi goruyorsunuz ? Esyalari toplayip atmak ne nasil yonetmelik bu nasil zihniyete sahipsiniz Boyle bir rezillik olur mu ya genc bunlar olabilir kendini sorgulamasi gereken bu mudurdur ... Alsinlar gorevden ne terbiyesizlik mudur diye kendini bir sey falan mi zannediyor ki .. yazik bu ulke bunlar gibilerden bitiyor ...

1 10 Cevap Yaz
Hatice 14 Kasım 2019 20:35

Kendince haklı olabilir,bu davranış kendisini haksız duruma düşürmüş sorun varsa bu şekilde halledilmez.sanat okulunun adının böyle olaylarla anılması üzücü bir durum.disiplin tabiki önemli ama bu şekilde sağlanamaz 🤔😔 .

0 6 Cevap Yaz
Zeliha

Bende bir veli olarak hak vermiyor ve kınıyorum acaba velileri arayıp bu durumu bir kere paylaştimi sayın müdür bey insanlar çocukları okusun diye nelerden fedakarlık yapıyor çocuk her yasadigini anlatmaz aile ye arayıp konustumu bir kere acaba bu durumdan rahatsız olduğunu çok üzücü bir müdür bunu yapıyor sonra eğitim şart diyoruz bizim ülkede kendini anlatmak bile çok çirkin ve kötü yoksa böyle bişey yazık çok yazık

0 1
Vatandaş 14 Kasım 2019 18:02

Okul müdürü demişki bir yerde muhafaza ettik acaba muhafaza ettiği yer koridorlar ve merdivenler mi görüntüler bu kadar net iken yerlere atılanda müzik dersi ve resim dosyaları merak ediyorum öğrenciler müzik dosyalarını neden evlerine getirsinler

1 5 Cevap Yaz
....... 14 Kasım 2019 16:53

Ben o okulda okuyorum müdürün defalarca her törende “kitaplarınızı, enstrümanlarınızı, defterlerinizi, eşyalarınızı vs.” sınıflarda bırakmayın bırakırsanız hepsini toplayacağım/atacağım demesine rağmen bazı öğrenciler müdüre karşı gelip inatlaşmışlardı ve inadına sınıflarda bırakmışlardı müdürde bu durumun sonucunda dediğini yapmak durumunda kaldı.

8 3 Cevap Yaz
Mazaret 14 Kasım 2019 16:42

Hiç bir mazeret okul müdürünü haklı gösteremez. Ne olursa olsun öfkesini kontrol etmeliydi.Öfkesine yenik düşmüş bir idareci , artık görev yapmamalı, daha kötü sonuçlar olabilir. Gençler hata yapabilir. Madem çocuklar çok dağınıkUyarılara rağmen devam ediyorlarsa kutuları toplatırsın dersin ki eşyalarınız şuradaBuradan alabilirsiniz. Hiçbir şekilde öfkeyle Bu Şekilde davranılmaz. Haber ulusal basına da düşmüş çok yazık ilimize.

0 4 Cevap Yaz
Vatandaş 14 Kasım 2019 15:03

Biz neden ilerlemiyoruz diye soruyoruz dimi . İşte sizin gibi düşünenler yüzünden burada müdürü haklı bulan ZİHNİYET yüzünden ulan mademki eğitim verimiceksin ne işin var o koltukta eğitimi ayaklar altına aldın ne geçti eline o gençliğe bu saatten sonra ne verebilirsin ki hemen alın bu zatı görevden.

8 18 Cevap Yaz
Murat

Cok haklisiniz ama malesef yine ayni devam eder görevine diktatorluk yapiyor egitim yerine

1 3
Duyarlı Vatandaş

Çocukların vurdumduymaz ve sorumluluktan uzak davranışlarını görmeyip sadece okula idareye sallayan veliler olduğu sürece çocuğunuzu harward da okutsanız nafile. Çocukların bu vurdumduymazlığını yadırgamamak gerekiyor zira rolmodelleri ortada..

1 4
L Vatandaş

müdür koltuğunda gözün varsa bilelim.

0 3
frigyalı 14 Kasım 2019 10:33

okul bakanlık tarafından acil olarak denetlenmeli.Hazır bakanlık müfettişleri bartındayken gereği yapılsın

5 16 Cevap Yaz
Murat 14 Kasım 2019 10:27

Müdür disiplin konusunda haklı olabilir bazi kararlarini destekliyordum ancak şu son olay beni kendinden soğuttu egitim bu sekilde olmamali! Biz cocuklarimizi oraya egitim ve sanatin ne oldugu onemini bilsin diye yolladik ayaklar altina alinmasi icin degil cocuklarimizin yaptigi eserleri tutmus ayaklar altina almis bu satten sonra ne muduru nede onu destekleyen insanlari desteklerim bir veli olarak

1 15 Cevap Yaz
Recep

Senin çocuğun yaptığı eser neden yerlerde? Çünkü Senin çocuğun kendi yaptığı esere değer vermiyor ki okulda sıranın altında orada burada muhafaza ediyor. Biraz çoluk çocuğu takip etseniz zaten bu muamele olmazdı. Suçlanacak birileri varsa asıl anne babalar olarak sizlersiniz. Biraz takip edin çocuklarınızı aile terbiyesi, sorumluluk verin. Yoksa yarın en çok ağlayan yine siz olursunuz.

12 12
Murat

Recep bunlar genç belki hata yapmış olabilirler bende çocuğumu herkese rezil etmemmi gerek .gerci bütün haberlere baktigimizda müdür kendini rezil etmis.olay saygı çerçevesine cikmis BURASI ASKERI LISE DEGIL SANAT OKULU bunu senin gibi dusunenler pek anlayamaz .disiplin onemli ama bu sekilde cingenelik yapacak gibi degil dediğim gibi ne müdür nede onu destekleyenler umurumda bile degil.

1 15
Recep

Ben nasıl düşünüyomuşum ki? Sanatçının sanatın disiplinden uzak laçka bir ortamda geliştiğini Dünya üzerinde hibir sanatçı söyleyemez. Siz mi çok iyi anlıyorsunuz sanattan da bana anlamadığımı söylüyorsunuz? Hakkaten herşey müstehak size yaa!An itibariyle Gençleri sonuna kadar destekliyorum aferin çocuklar sakın sıkıntıya gelmeyin, sizler özgür bireylersiniz. Her yaptığınızı aileleriniz desteklemek zorunda. Helal olsun size.

4 3
vatandaş 14 Kasım 2019 09:31

Okul idaresi anlaşılan o ki düzenle ilgili bir takım uyarılarda bulunmuş öğrencilerine. ancak bunu uygulama biçimi anlatılanlar doğruysa görevden alınmayı hak edecek türdedir. okul idarelerine şöyle bir baktığınızda vasıfsızlık abideleri olduğunu herkes görecektir.keza bu okul idaresiyle ilgili gelen bilgiler de bu yöndedir.

2 18 Cevap Yaz
Liyakatsız Olunca 14 Kasım 2019 09:07

Olacağı buydu Bartın’ın eğitim durumu kalitesi yerlerde

2 14 Cevap Yaz
Ahsen 14 Kasım 2019 09:01

kesinlikle okul müdürü haklı.veliler; çocukların ders kitaplarını ve malzemelerini neden okuldan eve getirmediklerini sorgulasın.

18 10 Cevap Yaz
vatandaş

AHSEN, SEN VAR YA SEN...BUNLAR GENÇ, HATA YAPMIŞLAR ANCAK HATALARININ DÜZELTİLMESİ İÇİN BU KADAR REZİL BİR UYGULAMA YAPILABİLİR Mİ? DERHAL İDARE GÖREVDEN ALINMALI, BU ÇOCUKLARA ÖRNEK OLAMIYORSAN, OLUMLU DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİNE SEBEP OLAMIYORSAN NE İŞİN VAR O KOLTUKTA..YILLARDIR BU İDARECİLER YÜZÜNDEN ÇOCUKLAR HEBA OLUYOR

3 13
okan

" hemen idareyi görevden alsınlar, öğretmenleri en ağır şekilde cezalandırsınlar." Alıştınız tabi suçlu aramaya en kolayı da bu. Eeey veliler! Çocuklarınızı sorumsuz bireyler olarak, hazıra alıştırarak yetiştiriyorsunuz.Siz bu yaşlardayken pek çoğunuz aile kurmuş ev geçindiriyordunuz. Böyle suçu başkalarında arayarak ne kadar devam edebileceksiniz? Yarın öbür gün ağlayan siz olursunuz.

15 9
vatandaş

@okan öğrencilerin yaptığı bir hatanın cezası bu mudur???adam gibi muhafaza edersin kilitli bir oda da eşyalarını, çağırırsın velisini, gerekirse verirsin disiplin cezasını.. müthiş bir uygulama hakikatten, sizde şakşakçılığını yapıyorsunuz bravo!!!

4 10
Zuhal

İdare neden görevden alınsın? Adam zaten uyarmış öğrencileri ve eminimki daha pek çok kez uyarmıştır. Artık müdür ve idarenin canına tak etmiş olmalı.. Vatandas keske biraz düşünsen.. Bunun tek sebebi sorumsuz öğrenciler ve öğrenciden bihaber olan velilerdir

3 1
Okan

Vatandaş burada idarenin yaptığını ne kadar onaylamıyorsam, çocukların laubaliliğini de o kadar yanlış buluyorum. İdare belliki daha önce ıyarmış ikaz etmiş ama sonuç alamamış. Farkşı bir yöntem bulunabir miydi? Evet. Ama durumun bu vaziyete dönüşmesinde en az idare kadar öğrenciler de suçlu.

0 0
Özke 14 Kasım 2019 08:43

Cok sacma bi aciklama olmus.milli egitim bakanligi göreve lutfen.insanlar zar zor cocuklarini okutuyolar,o atilan malzemeler kim bilir ne zorluklarla alindi.okullar ogrencilerin,cocuklarimizin,senin degil mudur bey.madem oyle yapiyolar sende onlara dolap yaptir cocuklar ortalikta birakmak zorunda kalmasinlar.buldugun çozum yapici olsun yikici degil

8 23 Cevap Yaz
Heyhh

Özge dolap yaptıralım dese müdür para vercek misn çok merak ediyorm :)))

2 0
Smr smn 14 Kasım 2019 08:37

Adı egıtımcı guzel muhafaza hali bumuymuş acaba yazık gerçekten çok yazık bartındakı lise mudurlerının coğu bu durumda ögrencıyı okula baglamaz yerine okuldan soguturlar pantolona tak saca tak kafayı cunkü hepside serseri düşüncesi var sadece Bartın da fen lisesinde ve fsm de ögrencıye deger verılir cunku alınan puanlar onları degerlı kılıyor önemli olan bu ogrencılerı kazanabilmek ama nerde oyle egitimci nerdeeeeeeee

4 14 Cevap Yaz
Salih 14 Kasım 2019 08:32

Gerçekten çok güzel muhafazaya almış müdür neyin müdürüyse artık

3 12 Cevap Yaz
### 14 Kasım 2019 04:14

Müdür haklı Biraz disiplindemi olmasın Eline telefon alan herkes birilerini suçlamaya çalışıyor zavalli gençlik

19 10 Cevap Yaz
vatandaş

GENÇLİK ÖPSÜN SENİ

6 16
Et

Biz çocuklarımızın eğitmek için böyle bir müdür istemiyoruz bugün çocuklarımızın defterlerini atan yarın neler yapmaz kimse bu konuya sessiz kalmasın Biz o parayı nasıl kazanıyoruz hiç biliyorum Kendisi başka söyleyecek söz bile bulamıyorum bütün yetkililere sesleniyorum duyarsız kalmayın

0 1
H

Nasıl müdür haklı Sizce Aynı şey sizin çocuğunuz da yapılsa ne yaparsınız sessiz mi kalırsınız Biz doğrunun yanındayız taraf tutmayı doğrunun yanında oluruz izle

0 2
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!