Örnek Çiftçi Yetkililerden Yardım Bekliyor

GÜNCEL 15 Temmuz 2016 12:08
Videoyu Aç Örnek Çiftçi Yetkililerden Yardım Bekliyor
A
a

Bartın’da Merkez’e bağlı Karahüseyinli Köyü’nde organik kivi ve ceviz yetiştiriciliği yapan İsmail Topal, tarım arazisine sulama için 1 yıldır elektrik alamadı.

Topal, elektrik olmadığı için bahçesine gereken bakımı ve sulamayı yapamadığını söyleyerek yetkililerden kendisine yardımcı olmalarını istedi.
 
Bartın’da yürütülen "Organik Tarım Projemiz" kapsamında faaliyet gösteren üreticilerden biri olan İsmail Topal, içinde kivi ve ceviz yetiştirilen 4 dönümlük arazisine 1 yıldır elektrik verilmediğini söyledi.
 
ELEKTRİK YOK, SULAMA YAPAMIYOR
 
Bahçeden verim almak ve sulamak için su kuyusuna elektrik hattının şart olduğunu söyleyen Topal, 1 yıldır tüm yetkililerle görüştüğünü ancak hiçbir sonuç alamadığını, kendisini sürekli oyaladıklarını söyledi.
 
Bahçesinde ayrıca su kuyusunun da olduğunu belirten Topal “Buradan suyu çekebilmek ve damla sulama sistemi için yine elektrik lazım. 1 yıldır bu işin peşinden koşuyorum ancak hala bir sonuç alamadım. Tamamen organik yetiştiriyorum ve bu da halkımız için en sağlıklı yöntemdir. Bu konuda bürokrasi aşılamıyor” diyerek yetkililerden yardım istedi.
 
Elektrik sıkıntısı ile ilgili elektrik kurumuyla görüştüğünü ve bir yıldır sonuç alamadığını belirten İsmail Topal, ben yetkililerden bahçeme elektrik verilmesini istiyorum. Organik tarım böyle nasıl geliçecek?” ifadelerini kullandı.
 

 
1000
icon
Resul 12 Haziran 2017 20:28

Benimde aynı sıkıntım var 400 ceviz 500 fındık ağacı var su kuyusu var hatta elektrik 20 metre yanımda 4 yıldır elektrik verilmiyor enerjisa özel idareye atıyor özel idare enerjisa ya bimer den yazdım sonuç yok çözüm için 1.1 km uzaktan hattı sen çek elektrik oradaki trafodan veririz diyorlar maliyet 50000 TL işi hep yokusa sürüyorlar

0 0 Cevap Yaz
Sabri Güneş 15 Temmuz 2016 19:38

Kardeşim İsmail lütfen Valiliğimize başvur ve Sayın Başkan'ımız Cemal beylede ğörüş Tabiki Sayın muhtarımız Siyami Okuyucu ile beraber olmazsa Bartın Millet vekilimiz Tunç devreye girer saygılarımla.

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!