Özel idare şantiyesine giden yol çöktü

GÜNCEL 19 Mayıs 2019 15:52
Videoyu Aç Özel idare şantiyesine giden yol çöktü
A
a

Irmak üzerine yapılan geçici yol yine çöktü...

Özel idare şantiyesine giden yol çöktü
Köprü hala yapılacak!!!
Bartın İl Özel İdare Topalali şantiyesi ve çevre köylere ulaşım sağlayan köprünün yıkılma tehlikesine karşılık ulaşıma kapanmasının ardından yerine geçici olarak yapılan yol ırmakta suların yükselmesi sonucunda yeniden çöktü.
Çürüyen ve bakımsızlık nedeniyle tehlike arz eden köprü ağır vasıta araçlarının geçişine kapatılırken, geçici yapılan yol yine ırmakta suların yükselmesi sonucunda çöktü.
BU KAÇINCI?
Köprünün tadilatı yapılmazken ırmak üzerine geçici olarak yapılan yolun üçüncü defa yıkıldığını belirten vatandaşlar buraya harcanan paraların boşa gittiğini söyleyerek kalıcı çözüm bulunması gerektiğini söylediler.
Bütün köylerin yolunu ve köprüsünü yapan Bartın il Özel idaresinin kendi şantiyesinin bulunduğu yere ulaşımı sağlayan köprünün yapılamaması “Terzi kendi söküğünü dikemez” atasözünü akıllara getiriyor.
Özel idareye ait tonajlı kamyonların sürekli çalıştığı, Çaybükü, Karahüseyinli ve Hacıhatipoğlu köylerine ulaşımın sağlandığı yolda her yağmur sonrası yükselen sular nedeniyle yolda çökme tehlikesi yaşanıyor.
Çöken yol nedeniyle ulaşım eski köprü üzerinden sadece binek araçlarla kontrollü olarak sağlanıyor.

 
1000
icon
Israfa Hayır 20 Mayıs 2019 00:03

3 .kez yıkılıyor yapılan masraflar çöp oluyor milletin parasına yazık sabah 10 da geçtim belki bir kaç saat sonra yıkılmış birisinin canı yanacak öyle köprü yapılsın Türkiye nin her tarafında yollar köprüler yapılıyor Bartın da ise mevcut köprüler yıkılıyor. Alarm verenler var ama kimsenin bir çivi caktigi yok... Özel idarede oraya o geçici köprü için bu mantıkla çözüm bulan mühendis arkadaş suyun debisini ve yağış miktarını hesap etmiyormu. O büzler yukardan gelen suları kaldırmaz bunun için mühendis olmaya gerek yok 4 adet su geçişi ile orası olmaz. En az 6 yada 7 buz konulacak.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!