Palyatif Bakım Merkezi Hasta Kabulüne Başladı

GÜNCEL 18 Temmuz 2017 16:50
Videoyu Aç Palyatif Bakım Merkezi Hasta Kabulüne Başladı
A
a

Bartın Devlet Hastanesi bünyesinde 10 yatak kapasiteli Palyatif Bakım Merkezinde hasta kabulüne başlandı.

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı Bartın Devlet Hastanesi bünyesinde Bartın İl Özel İdare'sinin katkılarıyla kurulan, 10 yatak kapasiteli Palyatif  Bakım Merkezinde hasta kabulüne başlandı.
Palyatif bakım; kapsamlı bir değerlendirme ve tedaviyle hastalar tarafından yaşanan fiziksel psikososyal ve manevi semptomların giderilmesini, aynı zamanda ailenin ve bakım verenin desteklenmesi ile acılarının hafifletilmesini amaçlar.
Daha önce görüntüleme hizmetleri  verilen  alan, görüntüleme merkezinin farklı bir alana taşınması ve yapılan modernizasyon çalışmaları neticesinde yaklaşık 230 metrekarelik  Palyetif Bakım Merkezi  olarak hizmete girmiştir. Toplam 10 hasta odası, 1 girişim ve muayene odası, hasta yakınlarının kullanımı için 1 mutfak, 2 adet tuvalet banyo, çok amaçlı salon, depo ve çalışanlar için ekip odası mevcuttur. Merkezimizde 1 uzman hekim, 10 hemşire ile 6 hasta bakım ve temizlik personeli daimi olarak görev alırken  diyetisyen, fizyoterapist,Psikiyatrist / psikolog, Sosyal çalışmacı ise kısmi zamanlı olarak hizmet sunulmaktadır. Hizmet gerekliliğine göre  gerekli birimler merkezimizde görevlendirilecektir. Toplamda 620 bin TL ye mal olan merkezimiz  Bartın İl Özel İdaremizin katkılarıyla tamamlandı.
Merkezimize; Terminal dönem kanser hastaları, Terminal dönem olmasa dahi kronik ağrısı olan kanser hastaları, Beslenme yetersizliği olan hastalar, Evinde ya da hastanede NIV kullanan ,akut problemi olmayan KOAH hastaları, Nörolojik hastalıklar (demans, post resustasyon ve CVO ya bağlı kronik bakım hastaları), ALS, MS, parkinson vd nöromuskuler hastalığı olan bakım hastaları, Bilinci açık quadriplejik trakeostomili ya da değil bakım hastaları, Protein enerji alımı çeşitli nedenlerle malnutrisyonda olan hastalar, Trakeostomisi ya da PEG i değişecek ya da kapatılacak hastalar, Basınç yarası açılmış hastalarkabul edilmektedir.

 
Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon
Metin 19 Temmuz 2017 02:42

Iyi güzelde. çocuk hastanesinde 200 hastaya 2 doktor bakiyo, vicdan işimi bu 4 tane doktor odasi var hepsi boş.komsenin seside cikmiyor ne bicim bi toplum olduk biz

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!