Paramotor İle Havada Balık Tutmaya Kalktılar

GÜNCEL 22 Ekim 2014 15:01
Videoyu Aç Paramotor İle Havada Balık Tutmaya Kalktılar
A
a

Bartın'da paramotor ile havalanan Avni Uzun, arkadaşı ile havada olta ile balık tutma denemesi yaparak dünyada bir ilke imza attılar.

Havacılık sevdalısı olan Bartınlı öğretmen Avni Uzun,  tekerlekli ve oturma yeri olan, pervane vasıtasıyla yüksek bir yere gerek kalmadan düz zeminden kalkış yapabilen 'paramotor trike' ile gökyüzünde kuşlar gibi süzülmenin keyfini çıkarıyor.
 
Bartın’ın Kızılkum plajında iki kişilik paramotor ile havalanan Avni Uzun ve arkadaşı Fatih Kertiş olta ile balık tutma denemesi ile dünyada bir ilke imza attılar.
 
O anları kameraya kaydeden ikili, Vira Bismillah diyerek Karadeniz’in en güzel sahillerinden biri olan Kızılkum plajında havadan balık tutma keyfini yaşadılar. Havadan oltayı denize indiren iki kafadar, oltaya takılan balığı çekerken rüzgârın da etkisiyle makaranın azizliğine uğradılar. Denize attıkları oltanın makarası kırılınca balık tutma denemesi şimdilik başarısızlıkla sonuçlandı.
Uzun, gitgide meraklılarının arttığı bu sporu daha geniş kitlelere tanıtmak, tutkunları bir çatı altında buluşturmak için Batı karadeniz Sportif Havacılık Kulübü'nü hayata geçirmeyi de planladıklarını söyledi.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!