Rahminden 4,5 kiloluk kitle çıkarıldı!

SAĞLIK 8 Ağustos 2016 10:10
Videoyu Aç Rahminden 4,5 kiloluk kitle çıkarıldı!
A
a

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 45 yaşındaki M.Ö.'nün rahmindeki yaklaşık 4,5 kiloluk kitle ameliyatla alındı.

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 45 yaşındaki MÖ'nün rahmindeki yaklaşık 4,5 kiloluk kitle (myom), Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan AKBULUT ve ameliyat ekibi tarafından başarılı bir operasyonla çıkarıldı.
 
Edinilen bilgiye göre Hasta M.Ö., son birkaç ayda karnının hızla büyümesi üzerine hastaneye  müracaat edip, yapılan tetkiklerde hastanın rahminde kitle (myom)  bulunduğunu tespit edilerek ameliyat kararı alındı. Gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından ameliyata alınan hastanın rahminden  yaklaşık 4,5 kiloluk dev bir kitle (myom) çıkartıldı. Hastanın  karnından çıkartılan dev kitle ameliyat ekibini bile şaşırttı. Yaklaşık 2 saat süren operasyonun ardından sağlığına kavuşan kadın, 70 kilodan 65,5 kiloya düştü.
Geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına kavuşan  M.Ö. ise başarılı bir ameliyatla  kendisini karnındaki kitleden kurtaran doktora, ameliyat ekibine ve tüm hastane çalışanlarına teşekkür etti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat