Sağlıklı yaşam kampında buluştular

GÜNCEL 19 Eylül 2017 11:53
Videoyu Aç Sağlıklı yaşam kampında buluştular
A
a

İnkumu Özel idare tesislerinde engelli öğrenciler ve aileleri sağlıklı yaşam kampında doyasıya eğlendi.

Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği(BOED-DER) önderliğinde Bartın İl Özel İdaresi, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bartın Halk Sağlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü desteğiyle 16-17 Eylül 2017 tarihleri arasında İnkumu Özel İdare Dinlenme Tesislerinde “Sağlıklı Yaşam Kampı” düzenlendi.
Gerçekleştirilen kampa yaklaşık 20 otizmli/engelli öğrenci ve 30 ebeveyn katıldı. Sağlıklı yaşama yönelik ailelere yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivitenin önemi, otizmde beslenme, sağlıklı pişirme yöntemleri, stresle baş etme yöntemleri, davranış problemleri ve çözüm önerileri konularında eğitim verildi ve bireysel sorular cevaplandırıldı.
2 günlük kamp boyunca öğrenciler bol bol denizin ve güneşin tadını çıkartırken bocce antrenörü eşliğinde özel bocce toplarıyla eğlenen çocuklar, atletizm güreş ve boks antrenörleri eşliğinde egzersiz yaptılar.
Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Kampta öğrencileri ve ailelerini yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Vali Nusret Dirim ve eşi Burcu Dirim’e,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’a, Zuhal Bulut’a,  BOED-DER başkanı Berna Şengün ve yönetim kurulu üyelerine, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Sunay Yavuzarslan, Burcu Yılmaz, Gökhan Dumlu, Muhammed Ali Kolu’a, Gönüllü Çocuk Gelişimci Kıymet Bayraktar’a, Diyetisyen Müzeyyen Elmas Kara’ya, Psikolog Çağlar Kuzu’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.
İlki 2011 yılında özel çocuklarımızla gerçekleştirdiğimiz  “Sağlıklı Yaşam Kampını” geleneksel hale getirmeyi planlanlıyoruz ve bu amaçla çalışmalarımız devem ediyor.Kamp süresince ve hayatları boyunca evlatlarının yanında yer alan, özverili ve sabırlı ebeveynlerimizi de takdir ediyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Melek anne ve babalar iyi ki var”


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!