Şahin Bartın'da coşkulu kalabalığa seslendi

GÜNCEL 6 Ağustos 2016 12:05
Videoyu Aç Şahin Bartın'da coşkulu kalabalığa seslendi
A
a

Demokrasi nöbetinin 22.gününde Bartın Cumhuriyet Meydanında halka seslenen AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Pensilvanya'dan talimat alanlara yazıklar olsun, lanet olsun" dedi

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından başlayan ‘Demokrasi Nöbeti’ 22’inci gününde Bartın Cumhuriyet Meydanı'nda aralıksız sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara dökülen vatandaşlar, darbe sürecini protesro ederken idam kararının çıkmasını istiyor.
 
VATAN HAİNLERİNE İDAM GELMELİ
 
AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Bartın Cumhuriyet Meydanında yaptığı konuşmada, idam isteyen vatandaşlara verdiği cevapta, "Meclis karar verecek. Tabi çokça üstünde durmamız gereken bir konu. Eğer Avrupa Birliği hedefiyle birlikte değerlendirecek olursak bizi sıkıntıya sokacak olan bir konudur. O nedenle enine boyuna tartışmalı, vatana ihanet edenleri kapsayacak şekilde daralmış olarak bir idam getirebilir. Bu benim kişisel düşüncem. Partimizde bu konuyu tartışmış değiliz ama önümüzdeki günlerde mutlaka gündeme gelecektir." dedi.
 
Demokrasi nöbeti için birçok il gezdiğini belirten Şahin, Bartın’da ki heyecanı başka yerde görmediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;
 
"Bütün ardı neydi bu darbe girişimi? Neydi amacı? Ülkede çatışma çıkarmaktı; iç savaş çıkarmaktı. Türkiye’yi Suriye’ye benzetmekti. Ama cenabı hak yardım etti. Milletimiz izin vermedi. Milletimiz sadece şu bayrakla tankların karşısına çıktı. Şehit olmayı göze aldı ama o tanklara geçit vermedi. Bu ülkenin suyunu içtiniz, bu ülkenin okullarında okumuş, imkânlarından yararlanmış, farklı mevkilere gelmiş, sıfatlar kazanmış olan insanlar, nasıl insana devletine ihanet edebilir? Kendi insanın üzerine tankları sürebilir? Kendi ülkesine bombalayabilir? Bu nasıl ihanet Allah aşkına! Bu ülkenin silahlı kuvvetlerin içine askerin içine Pensilvanyadan talimat alan unsurlara lanet olsun! Yazıklar olsun! Bu ülkenin emniyet güçlerinin içerisinde amirinden değil Pensilvanya'dan talimat alan polisleri sokanlara lanet olsun! Pensilvanya'dan talimat alarak kararlar veren hâkim ve savcı sokanlara yazıklar olsun! Ama nasıl bu kadar okumuşsun, general olmuşsun, albay olmuşsun, yarbay olmuşsun, binbaşı olmuşsun, hâkim olmuşsun savcı olmuşsun komiser olmuşsun, emniyet amiri olmuşsun? Sana da Yazıklar olsun ya diye konuştu.

 
Kaynak : Mustafa Kurt- Tunahan Karaman
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!