Salep Projesi İçin protokol İmzalandı

KOZCAĞIZ 3 Şubat 2016 17:16
Videoyu Aç Salep Projesi İçin protokol İmzalandı
A
a

Kozcağız Belediyesi tarafından hazırlanan "Salep Durağı Kozcağız" projesi içeriğinde bulunan Salep Bitkisi ve Mucizeleri Dokümanının hazırlanması amacıyla Bartın Üniversitesi ile protokol imzalandı.

Kozcağız Belediyesi tarafından hazırlanan Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yayınlanan 2015 Yılı Yöresel Değerler Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen "Salep Durağı Kozcağız" projesi içeriğinde bulunan Salep Bitkisi ve Mucizeleri Dokümanının hazırlanması amacıyla yapılması gereken Araştırma Çalışmalarıyla ilgili olarak Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ramazan KAPLAN, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa KARAMAN, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman KARAYILMAZLAR, Kozcağız Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Muhammet ÖZYAPI, Yrd. Doç.Dr. Cevdet GÜMÜŞ ve Peyzaj Y. Mimarı Dilek ÖZKAZANÇ'ın katılımlarıyla Bartın Üniversitesi ve Belediyemiz arasında protokol imzalanmıştır.
            Protokol kapsamında yapılacak olan ve Bartın Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Cevdet GÜMÜŞ tarafından yürütülecek olan araştırma çalışmaları ile, Kozcağız da yetişen salebin faydaları, yetişme koşulları, ve kullanım alanları konusunda araştırma yapılacak, Kozcağız’a özgü salep bitkisi üzerine araştırma çalışması yürütülerek Salep Bitkisi ve Mucizeleri Araştırması dokümanı hazırlanacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!