Şampiyon olacaksak destek şart

GÜNCEL 7 Kasım 2017 14:19
Videoyu Aç Şampiyon olacaksak destek şart
A
a

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut çarpıcı açıklamalar geldi.

Açıklamalarında çarpıcı ifadelere yer veren Bulut, bu açıklamalar ağlama, sızlama veya bir kaçış olarak algılanmasın, 45 gündür personel maaşlarını ödeyemiyoruz diyerek ekonomik destek istedi.
Bulut açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
" Bartınspor ile ilgili çıktığımız bu yolda, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte uyumlu, düzenli ve disiplinli bir çalışma içerisine girdik. Sezon başı transferlerimizi yüzde 90'nı isabet olmak üzere başarılı bir kadro oluşturduk. Hocasıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla, başkanıyla çıkmış olduğumuz bu yolda başarılı bir şekilde hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.
DUYARSIZ KALINIYOR
Ancak bu işin ekonomik ayağında, ne hikmetse bu şehir kısmi olarak duyarsız kalıyor. Yıllardır sürekli aynı insanların üzerinden bu takımı bir yere taşımaya çabalıyor. Bu şehrin kadersizliği olmamalıdır.
Başta sayın valimiz olmak üzere milletvekillerimizin ve belediye başkanımızın vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Şampiyonluk hedefimize geçen sene ulaşamadık ama bu sezon takımızın bu hedefe ulaşacağına inanıyoruz. Çünkü bu sezon sergilenen futbol bunu gösteriyor. Ben inanıyorum ki Allahın izniyle Bartın etle tırnak gibi olursa bu şampiyonluk gelecektir. Eğer şampiyon olamazsak bunun sebebi de ekonomi olacaktır.
ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN
Bartınlılar elinizi vicdanınıza koyun. Her şeyi yönetimden beklemeyelim. Lütfen rica ediyorum. Bu açıklamalar ağlama, sızlama veya bir kaçış olarak algılanmasın. Bu ekonomik boyutu çözmediğimiz takdirde, hem şehre ihanet etmiş olacağız, hem de takımı başarısızlığa sürüklemiş olacağız. Bende işadamı olarak paranın kıymetini, çocuklarımızın rızkını düşünmemiz gerekir ama bu şehrin takımı olan Bartınspor'a da duyarlı olmakta zorundayız. Bu bir emir veya tehdit değil? Bu olması gereken şey?  Çünkü Bartınspor'un iyi konumda olması, Bartın'a her anlamda değer katacaktır. Bu yüzden Bartın'ın ortak paydası olan Bartınspor'a herkesin kısmen bir bütçe ayırması gerekiyor.
CAMİLERDE MENDİL Mİ AÇALIM
Bu şehir duyarsız olursa gideceğimiz yer müftüdür. Camilerde mendil açmamızı isteniyorsa eğer bunu da yaparız.
Bu yola engel konulmaması adına sayın valimiz iyi niyetiyle yapılması gerekeni yapıyor. Valimizin katılımı ile yaptığımız ziyaretlerde kısmi olarak takımıza destek almış durumdayız. Ancak şunu görüyoruz ki, bu yükü adaletli olarak şehre paylaştıramıyoruz.
Şehrin ileri gelenleri ile bir toplantı gerçekleştirelim. Bu ciddi bir konudur. Bu şehir bu sezon şampiyon olamazsa ekonomik sorunlarını çözmediği için olacaktır.
Çoğu kapılardan boş döndük. Bizim tüm şehir olarak birlik olmamız gerekiyor.
Destek olanlardan Allah razı olsun. Destek olmayanlarda vicdanlarını sorgulasın. Şahsımıza bir şey istemiyoruz.
PERSONEL MAAŞLARINI ÖDEYEMEDİK
Şimdi vereceğim bu örnek bir acıtasyon değil. Cuma günü takımıza maç primlerini zor ödedik. Bunu millet bilsin. Personel maaşlarını 45 gündür ödeyemiyoruz. Bunu Bartın halkı bilsin. Önceki gün tesislerimizde çalışan bir kardeşimiz kucağında çocuğu ile parasını almak için geldi. Veremedim. 
Yeter ki Bartınspor sekteye uğramasın diye aşındırmadığımız kapı kalmadı. Hiç kimsenin bu yönetimi suçlama yetkisi olmayacak. Bu yönetim elinden geleni yapıyor. Yönetim ekonomik olarak güçsüz olabilir. Ekonomik imkanları olanlar ise ne yönetime giriyor ne de destek veriyor. Zamanı geldiğinde de bu isimleri kamuoyuyla paylaşacağım.
Sayın valim, uygun gördüğünüz takdirde sizlerin başkanlığında vekillerimiz, belediye başkanımız ve şehrin önde gelenleri ile birlikte Dayanışma adı altında bir toplantıda bir araya gelmek istiyoruz. Bu toplantı Bartınspor'un geleceği için çok önemli olacağını düşünüyoruz.
Tüm kamuoyu bilsin, artık bu yönetimin dayanılacak gücü kalmamıştır."


 
1000
icon
edu 27 Mart 2018 13:17

prim ödeme sadece anlastıgın parayı ver en azından yük hafifler destek olalım

0 0 Cevap Yaz
EDU 8 Kasım 2017 15:51

destek olun iş adamalrı

2 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!