Şanlıurfa’yı Bartınlı Öğretmen Temsil Edecek

GÜNCEL 29 Kasım 2016 15:49
Videoyu Aç Şanlıurfa’yı Bartınlı Öğretmen Temsil Edecek
A
a

Bartınlı öğretmen Benian Vildan Karakaş, Şanlıurfa’yı Cumhurbaşkanlığı Sarayında temsil edecek.

Karakaş, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm il ve ilçelerde yapılan değerlendirme sonucunda Şanlıurfa’yı temsil edecek öğretmen olarak seçildi. 
Bartınlı öğretmen Benian Vildan Karakaş, Şanlıurfa’yı Cumhurbaşkanlığı Sarayında temsil edecek.
 
Karakaş’ın başarıları sadece bununla sınırlı değildi. Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde Suruç Fen Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan Karakaş’ın ekibi Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan AB’yi öğreniyorum projesinde Türkiye ikincisi olmuştu. Ekip, bu başarıyla Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme hakkı da kazanmıştı.
AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKESİNE ÇALIŞMA GEZİSİNE GİTMEYE HAK KAZANMIŞTI
Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 81 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri amacıyla bir proje başlatmıştı. Proje kapsamında Bana AB’yi anlat konulu 7. Sınıf öğrencilerine resim, 8. Sınıf öğrencilerine slogan ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik öykü yarışmaları düzenlenmişti. Yine aynı proje kapsamında 21 pilot ilde 10. Sınıf öğrencilerine yönelik  AB’yi Öğreniyorum isimli bilgi yarışması düzenlenmişti. 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmayı amaçlayan yarışmada dereceye girenler Ankara’daki ödül törenine davet edilirken Türkiye çapında dereceye giren ilk 3 yarışmacıya da bir Avrupa Birliği ülkesine çalışma gezisine gitmeye hak kazanmıştı.
HEM BARTIN’IN HEM DE ŞANLIURFA’NIN GÖĞSÜNÜ KABARTMIŞTI
AB’yi Öğreniyorum Projesi’nin uygulandığı 21 pilot ilin arasında Şanlıurfa’da yer alırken Şanlıurfa’nın Suruç İlçesindeki Suruç Fen Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan Bartınlı öğretmen Benian Vildan Karakaş, projede elde ettiği başarıyla hem Bartın’ın hem de Şanlıurfa’nın göğsünü kabartmıştı. 
KARAKAŞ, BARTIN’I GÜNEYDOĞU’DA TANITIYOR
Birçok başarıya imza atan Benian Vildan Karakaş’ın danışmanlığını yaptığı proje, TÜBİTAK 2016 Liseler arası Proje Yarışmasında Şanlıurfa ilini Malatya’da yapılacak bölgeler arası yarışmada temsil etme hakkını kazanmıştı. İlkokulu Bartın İstiklal İlkokulunda, ortaokulu Bartın Ortaokulunda liseyi ise Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesinde okuyan ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliğini bitiren Karakaş, Urfa Suruç Fen Lisesi’nde aynı zamanda biyoloji öğretmenliği yapıyoruz. Bartınlı olması vesilesi ile bizleri gururlandıran Vildan hocamıza görev hayatında ve bu yolda başarılarının devamını diler Bartın’ımızı Güneydoğu Bölgesinde böyle güzel ve başarılı çalışmaları ile tanıttığı için teşekkür ederiz.

 
1000
icon
A 30 Kasım 2016 20:51

Bartın' ı kim temsil edecek?

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!