saat FLAŞ HABER

Sipahiler’de yeni caminin temeli atıldı

GÜNCEL 27 Mayıs 2017 18:09
Videoyu Aç Sipahiler’de yeni caminin temeli atıldı
A
a

Bartın’ın Sipahiler Köyünde yeni cami ve sosyal yaşam alanının temeli dualarla atıldı.

Yeni cami yapma çalışmaları uzun sürdüğünden Köyün ileri gelenleri Hasan KAYSERİLİ ve arkadaşları tarafından 2016 yılı Kasım ayında Sipahiler Köyü Yeni Cami Yapma Yaşatma Ve Yardımlaşma Derneği kuruldu.  Dernek başkanı Hasan KAYSERİLİ ve Muhtar Ahmet ERKENCİ öncülüğünde proje çalışmalarına başlandı. 
Sipahiler Yeni Camii aynı anda 520 kişinin ibadet edebileceği,  aynı zamanda zemin katında da yaklaşık 200 kişilik sosyal etkinliklerin gerçekleştirilebileceği Cami ve Sosyal yaşam alanı olarak planlandı. Yeni Cami Mülkiyeti Köy Muhtarlığı adına kayıtlı arazi üzerine Bartın İl Özel idaresinden 18.04.2017 tarihinde inşaat ruhsat izini alınarak inşaat ve kazı çalışmalarına 11 Mayıs 2017 tarihinde başlanmış olup; 26 Mayıs 2017 yılında temel atma töreni ile hummalı bir çalışmaya başlandı.
Caminin büyük kubbe âleminin yerden yüksekliği yaklaşık 19 metre ve çift minareli ve minare âlemlerinin yerden yüksekliği ise yaklaşık 40 metre olarak planlandı.
Temel atma törenine Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, İl Genel meclis Başkanı Kenan DURSUN, İl Müftüsü Mahmut GÜNDÜZ ve çok sayıda davetli çevre ve köy halkı katıldı.
Törende konuşma yapan Yılmaz TUNÇ, hiçbir caminin yarım kalmadığını bu camiinin de hızlı bir şekilde yapılacağına inandığını kendilerinin de her daim koy halkının destekçileri olacağını vurguladı. Törende Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı,  Kurban kesildi ve dualarla ilk beton davetliler tarafından döküldü.

 
Kaynak : Bartın Olay Medya/Bilal ÇAm
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!