Siz siz olun, bu hataya düşmeyin!

GÜNCEL 5 Eylül 2018 16:13
Videoyu Aç Siz siz olun, bu hataya düşmeyin!
A
a

Bartın'da son 5 günde 186 Sürücüye 20 bin TL ceza kesildi...

Polisi görünce değil, güvenliğiniz için takın

Bartın’da İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 100 günlük eylem planı kapsamında 1 Eylül’den itibaren yapılan emniyet kemeri uygulamasında, 1.647 araç denetlenirken, 186 sürücüye 20 bin 88 lira para cezası kesildi.

Bartın İl sınırları içerisinde ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını azaltmak ve emniyet kemeri kullanım alışkanlığının arttırılması amacıyla Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sürücüler üzerinde denetim ve bilgilendirme faaliyetlerine başlandı.

1 Eylül tarihinde başlayan denetimler boyunca 1.647 araç sürücüsü kontrol edildi. Emniyet kemeri takılı olmayan 186 sürücüye toplam 20 bin 88 TL trafik idari para cezası kesildi.

Emniyet kemeri için Polisevi Kavşağında uygulama yapan trafik polisleri, emniyet kemeri takmayan sürücü ve vatandaşlara uyarılarda bulunarak emniyet kemeri takmanın önemini anlatarak bilgilendirici broşür dağıttılar.

Emniyet kemeri uygulamasının devam edeceği belirtildi.

Kaynak : GHA Mustafa Kurt
1000
icon
Hasan 5 Eylül 2018 19:33

Güzel bir uygulama ama ceza kesmeden önce haber verselerdi. Kemeri yanındaki arkadakiler de takmalı, çocuk koltuğu olmalı yoksa sadece göstermelik olur.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler