Sürücüler yaşam tüneline girdi

GÜNCEL 24 Ekim 2018 16:30
Videoyu Aç Sürücüler yaşam tüneline girdi
A
a

Tünele giren sürücüler kurallara uymadıkları zaman başlarına neler gelebileceğini gördüler.

Yaşam Tüneli Projesi
İçişleri Bakanlığınca hazırlanan Trafik Kazalarını Önleme Planı çerçevesinde  “Yaşam İçin Kısa Bir Mola” sloganı ile oluşturulan “Yaşam Tüneli” Bartın'a girişte bulunan Nef Polis - Jandarma uygulama noktasında kuruldu.
Kurulan yaşam tünelinde Bartın Emniyet Müdüdrülüğü trafik ekipleri tarafından sürücülere izletilen kısa filmler ile emniyet kemeri takmayınca nelerle karşılaşacakları, cep telefonuna bakan sürücülerin başına gelenler uygulamalı olarak gösterilirken emniyet kemerinin hayat kurtardığı vurgulandı.
Bu proje ile kural ihlallerinin önlenmesi amacıyla “Cezalandırma” aşamasından önce “Bilgilendirme” ve “Uyarma” yoluyla sürücüleri bilinçlendirmek hedefleniyor.
Araçları ile "Yaşam Tüneli" adlı çadıra davet edilen sürücü ve yolculara burada olası trafik kazaları ya da trafik kurallarına uymamaları halinde trafikte karşılaşabilecekleri olumsuzluklar konusunda görseller eşliğinde bilgilendirme yapıldı. 
Yaşam tünelinde kendilerine izletilen eğitim filmlerinin çok yararlı olduğunu söyleyen sürürcüler, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek trafikte daha çok duyarlı olacaklarını söylediler. 1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!