Tam 3 gün peşlerinde koştular

GÜNCEL 3 Ocak 2017 18:50
Videoyu Aç Tam 3 gün peşlerinde koştular
A
a

Bartın'da genç çiftçilere hibe desteği Projesi kapsamında dağıtılan ithal sığırlar zapt edilemiyor.

Haşin çıkan ithal sığırlar kaçtı
Bartın'ın Kumluca beldesi Akören köyünde  hibe desteği kapsamında 6 adet Avrupa'dan ithal edilen kombine bir ırk olan “Clavel” cinsi sığır alan çiftçi Necmi Yılmaz, sığırlardan 3 tanesini kamyonetten indirirken elinden kaçırdı. 
Havaların soğuk olması, uzun yoldan gelmeleri, yiyecek içecek ihtiyacının kısıtlı olması nedeni ile hayvanların yorgun ve zayıf olduklarında dolayı  ürkek ve asabi olmaları nedeni ile aktarımlarda zaman zaman problemler yaşandığı öğrenildi. 
AHIRDA UCUZ KURTULDU
3 gündür  sığırların peşinden koştuklarını belirten manda yetiştiricisi Satılmış Furuncu, ithal edilen hayvanların oldukça hırçın ve yabani olduklarını belirterek, kaçan sığırları 10 kişilik bir ekiple ancak uyuşturucu iğne ile yakalayabildiklerini söyledi. Ayrıca ahırda sığırların tekmesine maruz kaldığını belirten Furuncu, tehlikeyi ucuz atlattı.
Yakalanan sığırlar daha sonra iple bağlanarak ahırlara götürüldü.

 
Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon
oLAY oLAY cOM 4 Ocak 2017 00:06

Hayvanların ne oldugu belli degil sanki türkiyede ırk yok soyu tükenmişmi... Ayrıca dısarıdan gelen haybanların bi cogu hasta. Birilerine cok büyük rant saglandıgı kesin... Ayrıca ülkemizde hastalıklar cogalmakta yerli ve organik ürünlerin malların eşyaların vs. önünü acmak yerine ital ihracat ediliyor. Acaba niye? Tabi nede olsa büyüyen Türkiye...

1 1 Cevap Yaz
gotune 3 Ocak 2017 23:22

iğne çakalaım mı .....

0 1 Cevap Yaz
oLAY oLAY LOM

İGNE CÖZÜMMÜ. TABİ ŞİMDİ HERŞEY 💉 İLAÇ YOKSA HİÇ BİR MASÜL ALINAMAZ DURUMA GELDİ. DURMAK YOK İLACA İGNEYE DEVAM...

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!