Tatildeyken sakın bunu yapmayın

GÜNCEL 2 Temmuz 2016 12:00
Videoyu Aç Tatildeyken sakın bunu yapmayın
A
a

Ramazan bayramı tatilinin 9 güne çıkmasının ardından uzmanlardan uyarı geldi. Tatildeyken sakın yapmayın!

Sosyal paylaşım sitelerinde konum bildirmeniz hırsızların ekmeğine yağ sürüyor
Tatilde konum bildirmeyin 
Özellikle tatile gidenlerin sosyal paylaşım sitelerinde konum bildirmesi hırsızlara davetiye çıkartıyor. Uzmanlar konumunuzu herkesle paylaşmayın diyerek uyarıda bulunurken Sosyal medya hesabınızda konumunuzu belirten özelliğin kapalı tutulmasını tavsiye diyor.
Yaz aylarında birçok kişi işi geride bırakıp tatilin keyfini çıkarırken hırsızlar ise fazla mesai yapıyor. Özellikle tatil döneminde hırsızlıkların arttığına dikkat çeken uzmanlar, Hırsızlar evini soyacakları kişileri belirlemek için artık Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini kullanıyor. Özellikle tatile gidenlere gidiş dönüş tarihlerini gösteren biletlerini ve tatildeki fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşmamaları gerektiğini belirten uzmanlar, tatildeyken posta kutularınızın dolmasının da hırsızlara davetiye çıkardığını belirtiyorlar.
Tatilde sosyal ağlardan yer bildirmeyin
Artık herkes sosyal paylaşım sitelerinden nerede olduklarını anında bildiriyorlar. Ayrıca tatildeki fotoğraflarını paylaşıyorlar. Bu kişilerin takipçileri arasında hırsızlar da olabiliyor. O kişide sizin yokluğunuzu fırsat bilerek siz tatildeyken evinizi soyabiliyor. Tatildeyken asla paylaşım sitelerinden yer bilgisi ve fotoğraf paylaşmayın, illa paylaşacaksanız da tatilden döndükten sonra paylaşın
Diğer önlemleri de alın
Evi sigortalatmanın yanı sıra pencerelere demir parmaklıklar taktırmak, güçlü menteşe ve sürgülerle donatmak, güvendiğiniz bir komşudan yardım istemek, çeşitli kamera ve alarm sistemleri kurmak da hırsızlara karşı alınacak diğer önlemlerden.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!