TELEFONLA KONUŞMAK İÇİN ORMANA ÇIKIYORLAR

GÜNCEL 14 Ağustos 2014 11:40
Videoyu Aç TELEFONLA KONUŞMAK İÇİN ORMANA ÇIKIYORLAR
A
a

Bartın’ın Hasankadı beldesine bağlı bir mahallede cep telefonu çekmeyen vatandaşlar, telefon görüşmesi yapmak ya ormana gidiyor ya da evlerinin çatılarına çıkıyor.

Bartın’ın Hasankadı beldesine bağlı Vakıf Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, çekmeyen telefon şebekesi sorununu çözmek için az da olsa şebekenin çektiği evlerin çatılarına çıkmak ya da ormanlık alana gitmek zorunda kalıyor. Acil durumlarda telefon görüşmeleri yapmak isteyen mahalle sakinleri, yetkililerden şebeke sorunlarının çözülmesini istiyor.
  

  TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPMAK İÇİN ORMANA GİDİYORLAR

  Çekmeyen telefon şebekesi yüzünden mağdur durumda olduklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Kezban Alagöz, “Cep telefonlarımız çekmiyor. İstanbul’da oturan çocuklarımla görüşemiyorum. Çektiği zamanlar görüşüyorum. Çekmediği zaman görüşemiyorum. Acil görüşme yapacağımız zaman yüksek yerlere çıkıyoruz. Ormana gidiyoruz” dedi.
  Mahalle gençleri ise, görüşme yapacakları zaman ellerine aldıkları telefonlarını havaya kaldırarak şebekeyi yakalamaya çalışıyor. Bazı mahalle sakinleri ise evlerin çatısına çıkıyor.
Kaynak : Yalçın Çelen- bartinolay.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!