Toplantı Meyvelerini Verdi

GÜNCEL 10 Mayıs 2017 16:58
Videoyu Aç Toplantı Meyvelerini Verdi
A
a

Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ve derneğe üyelerini ziyaret etti.

Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ve derneğe üyelerini ziyaret etti.  Sohbet havasında geçen ziyarette Dernek Başkanı Reşat Günay dernek hakkında Dirim’e kısa bir bilgi verdi. Dirim’e ziyareti için teşekkür  eden Günay, “Bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Derneğimizle ilgili kısaca bilgiler vereyim. 1996 yılında merkezi Ankara’da olmak şartıyla 7 arkadaşımızla bu derneğimizi kurduk. Bu derneğimiz bir alt kattaydı. Bu 7 arkadaşımızdan 2 tanesi vefat etti. Allah onlara rahmet eylesin. 4 arkadaşımız da şu anda muhtar değil. Bu 7 kişiden sadece ben kaldım. Derneğimiz uzun süre bu şekilde hizmet verdikten sonra Avrupa uyum yaslarına uymak kaydıyla 2002 yılında derneğimizi Bartın İli Muhtarlar Derneği olarak tekrar kurduk. Bugün 80 üyemiz var. Bunların 75’i köy muhtarı. 5 tanesi de mahalle muhtarlarımızdan oluşuyor. Şu an bu çatı altında muhtarlarımızın tüm yazışmalarını ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Nikah işlemlerinden tutun da tüm işlemleri burada halledebiliyoruz” dedi.

DİRİM: “İYİ DİYALOG İÇERİSİNDE GÖRÜŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Muhtarlarla her zaman iyi diyalog içerisinde görüşmeye devam ettiklerini kaydeden Nusret Dirim ise  “Biraz gecikmiş bir ziyaret oldu. Ancak muhtarlarımızla biz sık sık bir araya gelmeye çalışıyoruz. En az ayda bir defa muhtarlarımızı bölüm bölüm toplayarak hem tanışıyoruz hem de ihtiyaçları talepleri görüşüyoruz. Daha önce görev yaptığım yerlerde de en iyi geçindiğim kişiler muhtarlar olmuştur. Muhtarları ben en içten çalışan kamu görevlileri olarak adlandırıyorum. Çünkü muhtarın gelirine bakarsınız doğru dürüst bir bütçesi ve personeli yoktur. Ama görev olarak baktığınız zaman birçok görevi vardır. Muhtara görev vermeyen bir kanun yok gibidir. Hangi kanuna bakarsanız bakın sonunda muhtara bir görev veriliyor. Bu görevleri yapmak çok büyük bir fedakârlık gerektiriyor. Muhtarlarımızla her zaman iyi diyalog içerisinde görüşmeye devam ediyoruz” dedi.

“KORUYUCU AİLE TALEPLERİ 3’E KATLANDI”

Halkın taleplerini ilk olarak muhtarların duyduğunu söyleyen Dirim, “Sizler Bartın için ülkemiz için önemlisiniz. Halkımızın taleplerini ilk olarak sizler duyuyorsunuz. Halkımız bir sıkıntısı olduğunda ihtiyaç olduğunda kamu ile ilgili bir talepte bulunulacağı zaman ilk olarak sizlere geliyor. O yüzden sizlerin kamu kurum ve kuruluşlarını tanımanız, doğru bir şekilde onları bilgilendirmeniz son derece önemli. Sizlerle kuruluşlarımızın çok yakın bir temas içerisinde olması gerekiyor. Geçenlerde koruyucu aile ile ilgili muhtarlarımızla toplantı yapmıştık. Muhtarlarımızla toplantı yaptıktan sonra koruyucu aile talepleri üçe katlandı. Toplantı hemen meyvelerini verdi. Bu anlamda sizlerle çok daha yakından ve iç içe çalışmak gerekiyor. Ben bütün daire kurumlarımızı bu konuda bilgilendirerek sizlerle temas halinde olmalarını istiyorum. El birliğiyle bölgemizdeki hayatın daha sorunsuz yaşanılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Eksikliklerimiz tabi ki vardır. Ama şükürler olsun ki bunları gidermeye yönelik bir irademiz var. İmkanlar oluştukça da bu imkanları bu sorunlu alanlarda kullanacağız” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!