TSO’da Nisan ayında seçim var

GÜNCEL 26 Şubat 2018 17:34
Videoyu Aç TSO’da Nisan ayında seçim var
A
a

Bartın Ticaret Ve Sanayi Odasından Organ Seçimlerine İlişkin Duyuru yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bakanlar Kurulu’nun 21 Eylül 2017 tarihli kararı uyarınca, oda ve borsaların organ seçimleri 2018 yılının Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Oda Meslek Komitelerine ve Meclise üye seçilebilmek için, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununun 83. Maddesi uyarınca vergi mükellefi olma şartı arandığından üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

Yüksek Seçim Kurulu’nun 262 no’lu kararı ile oda ve borsa organ seçimlerinde oy kullanacak gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise Ticaret Sicili Müdürlüğü’nden alacakları seçim yetki belgesinde, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarının yazılı olmasının; 5490 sayılı nüfus hizmetleri kanunun 47 ve geçici 1. Maddesi uyarınca zorunlu olduğu bildirilmiştir.

Seçme ve Seçilme haklarının kaybolmaması adına; T.C. kimlik numaralarının listede yer alması ve hatalı vergi kayıtlarının düzeltilmesi için odamız birimlerine, firmanın antetli kağıdına yazılmış dilekçesi ile 09/03/2018 tarih, saat 17:30 mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kayıtlarını düzeltmeyen üyeler, Oda kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacaktır. Önemle duyurulur”


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler