Tunç, Bartın Olay'ın canlı yayınına katıldı

GÜNCEL 18 Temmuz 2016 16:11
Videoyu Aç Tunç, Bartın Olay'ın canlı yayınına katıldı
A
a

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, darbe girişimi sonrası Demokrasi nöbeti tutulan Cumhuriyet Meydanında yaptığımız canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Cumhuriyet meydanında 15 Temmuz  darbe girişiminin ardından halk ile birlikte sabahlara kadar Milli irade ve demokrasi nöbeti tutmaya devam edip; Milli iradesine demokrasisine sahip çıkan halka seslendi. Ardından Bartın Olay'ın canlı yayınına katıldı.

''Sizler bu ülkenin kaderini değiştirdiniz”

Demokrasi nöbeti tutan Bartınlılara seslenen Milletvekili Tunç, milletin bu ülkede oynanmak istenen oyunu ters çevirdiğini belirterek, ''Sizler bu ülkenin kaderini değiştirdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Sadece bu ülkedeki o karanlık emelleri olanlara değil, bütün dünyaya çok güçlü bir mesaj verdiniz. Bizler Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bu ülkede inşallah bugünden itibaren bunların yaşanmaması için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Yıl 1960, bu ülkede bir başbakan ve iki bakanın asılmasıyla sonuçlanan bir darbe yaşandı. Yıl 1980, bu ülkede kardeşi kardeşe kırdıran bir darbe yaşandı. 27 Mayıslar yaşandı. Bu ülkede e-muhtıralar verildi, artık halkımız bu girişimlere fırsat vermeyeceği gösterdi.” Dedi

Milli iradeyi yere düşürmedik, düşürmeyeceğiz.

Milletvekili Tunç "Bu millet kendisine ihanet edenleri hiçbir zaman unutmadı. Geçmişte, televizyonlar yokken bunu başardınız. Başbakanı da astınız. Milletin haberi yokken yargılamalar yaptınız. Ama artık bu millet her şeyi görüyor. Bunların hepsinden hesap sorulacak. Bütün Türkiye ayaklandı. 78 milyon kişi ayaklandı. Zannettiler ki geçmişte olduğu gibi iki jeti havalandırıp korkuturuz. Milletimiz bunlardan korkmaz. Artık ülkesine sahip çıkan insanlarımız var. Milli iradeyi yere düşürmedik, düşürmeyeceğiz. Milletimizin emanetine sahip çıkacağız" dedi.

Meydanı çapulculara, hainlere bırakmayacağız.

Milletvekili Tunç şöyle devam etti: "Bu çapulcuların tek korkusu var. Türkiye 2023 yılında dünyanın süper güçleri arasında olacak. Bundan korkuyorlar. Suçüstü yakalandılar. Bu ülkenin polisine, vatandaşına silah çeken çapulculardan hesap soracağız. Bu milleti birbirine düşüremeyecekler. Meydanı çapulculara, hainlere bırakmayacağız. Bunların Kızılay'da vatandaşımızın arasında canlı bombadan farkları yok. Onlardan çok daha tehlikeli. Bunlar terörist. Bunun hesabını verecekler. Bu millet emri nereden aldığınızı çok iyi biliyor. Sizi çok iyi tanıyor. Yönetime el koyduklarını TRT spikerine silah zoru ile açıklatıyorlar. Böyle bir şey 60 yıl önce olsa inanılırdı. Artık çok sayıda kanal var. Millet doğruyu görüyor. Size bu şekilde cevap veriyor. Başbakanımız, bakanlarımız, valilerimiz, emniyet müdürlerimiz görevlerinin başında. Vatan hainleri tek tek tutuklanıyor. Hep birlikte bu ülkeye sahip çıkacağız. Bartınlı hemşehrilerimize de ülkelerine sahip çıktıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!